Частину вулиці Дорошенка у Львові планують зробити пішохідною

В межах Європейського тижня мобільності львівські архітектори, студенти політехніки та містяни запропонували створити крамарську променаду на частині вулиці Дорошенка.

Про це повідомляє видання “Твоє місто”.

Автори концепції вважають, що на вулиці Дорошенка дуже нераціонально використаний простір через смуги між трамвайними коліями. Там недостатня ширина тротуарів при таких жвавих пішохідному і транспортному потоках.

Співавторка концепції Христина Чорноус вважає, що простір вулиці доволі засмічений чорно-білими огорожами, комерційними вивісками та електричними кабелями. Також серед недоліків відсутність місць для підвезення і розвантаження товарів біля магазинів.

Зображення: Твоє місто

“Пропонуємо перетворити цю ділянку вулиці на трамвайно-пішохідну із обмеженням автомобільного руху, створенням однорівневих тротуарів і проїжджої частини, де був би критично зменшений автотрафік, а натомість курсував громадський транспорт і був активний велорух”, – пояснила вона.

Крім того, автори концепції пропонують поділити простір на функціональні зони, замощені природним матеріалом, прибрати між проїжджою частиною та пішохідною бордюри, аби зробити простір інклюзивним. Велорух пропонують влаштувати зі смугами для громадського транспорту і трамвайною колією.

Зображення: Твоє місто

“Пропонуємо “розсунути” павільйони для очікування громадського транспорту у глиб лінії забудови завдяки тому, що там є сквер і триває спорудження готелю, щоби створити транзитний простір. Зупинки громадського транспорту підняти на 25 сантиметрів, щоб вони були інклюзивними і зручними для маломобільних груп населення. Також важливо замінити освітлення та розмістити тактильну навігацію”, – повідомила Христина Чорноус.

Її команда пропонує інтегрувати внутрішні двори в публічний простір і з’єднати простір вулиці через пасаж “Плазма” з Банківською та проспектом Свободи.

 

 

Читайте також:

У Львові встановили понад 300 антипаркувальних стовпців

Пошкоджені російськими обстрілами будинки у Львові планують відновити до зими

У Львові пройде міжнародний архітектурний фестиваль ВЕЖА