Channel 4 придбав картину Гітлера, щоб глядачі вирішили, чи слід її знищити

/ Арт /

Доцільність ідеї викликала палкі дискусії та суперечки. 

Про це повідомляє The Guardian.

Телепрограма Jimmy Carr Destroys Art вийде в ефір в кінці жовтня. Відповідно до ідеї, ведучий і комік Джиммі Карр залежно від рішення аудиторії нищитиме картини, створені, наприклад, Пабло Пікассо, Адольфом Гітлером, педофілом Рольфом Харрісом чи сексуальним насильником Еріком Гіллом. 

Автори телепрограми поставлять перед глядачами питання, чи дійсно вони можуть відокремити витвір мистецтва від особистості його автора, перш ніж вирішити, чи слід роботу ліквідувати. 

Програмний директор Channel 4 Ян Кац пояснює:

“У кожного витвора мистецтва є прихильники. Отож, будуть і захисники робіт Гітлера. Тобто знайдеться людина, яка буде виступати не за самого Гітлера, а за те, що його моральний облік не має вирішувати подальшу долю його картин”. 

Комік Джиммі Карр із молотком у промо до нового шоу

Водночас Кац зауважує, що якщо глядачі вирішать не знищувати картину Гітлера, то її не вішатимуть на стіну, а все одно “належним чином утилізують”.

Для купівлі об’єктів мистецтва телеканал найняв спеціаліста, який співпрацював із представниками авторитетних аукціонів. Придбані роботи планують ліквідувати за допомогою різних інструментів, наприклад, вогнемета.

 

 

Читайте також

Протестувальники вилили на картину Ван Гога “Соняшники” томатний суп

Чернігівський комунальник облаштував галерею зі знайдених на смітнику картин

Британський митець Сем Кокс перетворив свій будинок на “Країну малюнків”