“Це вже не дно, це безодня”. У Макарові знищили модерністську мозаїку 

/ Арт /

Витвір мистецтва оспівував родючість українських полів.

Про це розповідають на сторінці Ukrainian Modernism в інстаграмі.

“Мозаїку, що пережила обстріли російських загарбників та окупацію, сьогодні знищили свої… Нищити те, що не вдалося знищити росіянам — це вже не дно, це безодня. В березні російська армія активно обстрілювала і зрештою окупувала Макарів, та вже 21 березня ЗСУ звільнили місто. Обстріли пошкодили багато будівель, як ось цей магазин, фасад якого прикрашала мозаїка — від нього залишилися лиш стіни”, – йдеться у публікації.

Мозаїку, що не постраждала унаслідок російських обстрілів, демонтували українці. Фото: @ukrainianmodernism

Витвір мистецтва був присвячений родючості ланів і гостинності українців. Фото: @ukrainianmodernism

Утім, автори допису зазначають, що сама мозаїка на стінах магазину дивом уціліла. Та в серпні зображення за допомогою перфоратора знищили.

“Майстерно створена мозаїка оспівувала родючість українських ланів та гостинність українців в чарівних вишиванках, і мала вражаючу композицію — подивіться на це сонце!.. Це злочин проти української культури, проти нашої мистецької спадщини. Люди, які допомагають ворогу в нищенні української культури, є колаборантами і мають понести покарання”, – закликають в пості Ukrainian Modernism.

Нині активісти вимагають реакції Мінкульту. Фото: @ukrainianmodernism

Натомість вони зауважують, що біля мозаїки слід було б встановити пам’ятну табличку, з інформацією про роботу і про звільнення Макарова. Також активісти чекають на реакцію Мінкульту та на активні дії щодо збереження монументальної спадщини України.

 

 

Читайте також

До Дня Незалежності у парку Броварів встановлюють фігуру Котигорошка – місцеві обурені

У львівському гарнізонному храмі реставрують вівтар, якому понад 250 років

З обеліска на меморіалі “Вічна Слава” у Луцьку прибирають радянську зірку