“Це буде зовсім інший Харків”: найкращі архітектори світу відновлять місто-герой

Після закінчення війни органи місцевого самоврядування здійснять масштабне перепланування міста.

Про це повідомив міський голова Ігор Терехов в інтерв’ю виданню LB.ua.

За його словами, міській владі наразі вдалось зібрати команду архітекторів із США й інших країн. 

“Вони вже працюють. Я звернувся до наших, на мій погляд, найкращих архітекторів, бо ми вже розуміємо, що багато чого потрібно відновлювати”, – зазначає очільник Харкова.

Знищені будинки у Харкові після обстрілів російських загарбників. Фото: ДСНС

Як наголошує Терехов, місто зазнає кардинальних змін. Зокрема, фахівці вже працюють над переосмисленням усіх міських комунікацій.

“Це буде абсолютно нова філософія будівництва: починаючи від енергозбереження, котельнях на дахах, свердловин, які мають бути в кожному мікрорайоні, і закінчуючи глибокими підземними паркінгами, які будуть виконувати роль бомбосховищ. Це те, що стосується житлових масивів”, – розповідає він.

Абсолютно новий вигляд матимуть також дитячі садочки та школи, які постраждали внаслідок дій загарбників. 

Щодо адміністративних будівель, особливо у центральній частині міста, Терехов хоче модернізувати їх, та водночас врахувати надбання бекетівського стилю. 

“Він (архітектурний стиль – ред.) має бути новим, модерновим, але водночас зберігати родзинку міста Харкова, Бекетівську родзинку, – зазначає мер міста та поточнює для мешканців інших міст: – Бекетов – це архітектор, якого вважають основоположником нашої архітектурної школи. Багато будинків побудовані за його проєктами”.

Саме цього дня, 1 березня 2014 року, проросійські сили в Харкові тимчасово захопили будівлю Харківської ОДА. А сьогодні будівля виглядає так (фото ДСНС)

Такий вигляд має нині Харківська ОДА. Фото: ДСНС

За місяць війни загарбники знищили понад 1000 житлових та адміністративних будівель, освітніх та культурних закладів. Від російських обстрілів постраждали площа Свободи, парк імені Горького, Екопарк Фельдмана, облдержадміністрація, Державна наукова бібліотека імені Короленка, художній музей, Національний театр опери та балету та багато інших споруд.

Нагадаємо, що напередодні про відбудову міст опісля війни заявив Зеленський. Він пообіцяв, що в Україні сформують спеціальні фонди для відновлення кожного населеного пункту, зокрема, й міста-героя Харкова. 

 

 

Читайте також

У Чехії заморозили активи олігархів із рф на сотні мільйонів крон

У Києві демонтують незаконні борди, аби укріпити ними барикади

Поляки просять в уряду закрити кордони для білоруських та російських вантажівок