“Це буде ідеальний старт”. Слава Балбек про стан пілотного проєкту RE:Ukraine у Бучі

/ Архітектура /

Архітектор у травні анонсував будівництво першого модульного поселення.

Засновник balbek bureau в інтерв’ю виданню Наш Київ розповів про розвиток проєкту RE:Ukraine та назвав умови, за яких буде готовим його пілот.

Варто згадати, що команда бюро планує звести секцію для сімей і секцію комунальнального типу під Києвом. Блок квартирного типу планують відвести насамперед під житло, де безкоштовно мешкатимуть сім’ї з різних регіонів України. Частину блока займатиме польовий офіс RE:Ukraine, а також кілька виставкових кімнат.

Слава Балбек анонсував будівництво пілотного модульного поселення RE:Ukraine

У червні стало відомо, що balbek bureau вдалось знайти потрібну для ініціативи територію на Київщині. “Я вважаю, що у нас ділянка обрана ідеально. Вона підходить по усіх аспектах, які ми для себе визначили. Перш за все, це Буча. Це досить близько до Києва, туди можна швидко доїхати. Звісно, є поточні технічні питання. Це не рівна ділянка, там досить активний нахил, з яким треба працювати. Але це вже технічне ускладнення, з якими ми впораємося”, – коментує Слава.

Також він розповідає, що значна частина мешканців пілотного містечка будуть із Бучі (це 12-14 родин із 15). Решта – з інших територій країни, щоби дослідити комунікацію між жителями та їхню соціалізацію. 

Загалом пілотне містечко функціонуватиме рік/півтора. Після завершення досліджень, проєкт можуть подовжити на наявності фінансування, або він залишиться в інвестора, який стане власником будівництва. Балбек зауважує, що без змін такі будиночки з дерев’яного каркаса, заповненого утеплювачем, стоятимуть від 15-20 років. 

Екстер’єр транзитного модульного житла. Візуалізація: balbek bureau

Такий вигляд матимуть спеціальні ігрові зони для дітей. Візуалізація: balbek bureau

Схема зведення модульно-каркасної конструкції для облаштування житла. Візуалізація: balbek bureau

Нині команда продовжує збирати кошти на реалізацію пілоту та перебуває на етапі перемовин із потенційними партнерами. Через тривалість процесу і масштаби підготовчих робіт розробникам довелось змістити графік зведення містечка на місяць (раніше строки будівництва визначали червнем-жовтнем). 

Також архітектор прокоментував наявність результатів після зустрічі з представниками Офіса президента: 

“Це скоріше питання до них, а не до нас. Зі свого боку ми усе презентували, розповіли, показали… Ми розуміємо, що зараз усі процеси першочергово направлені на вирішення військових питань. Якщо ми не звільнимо захоплені території, не виграємо цю війну — для чого тоді нам рухатися взагалі до відновлення територій? Ми маємо поставитися до цих рішень з повагою та розумінням і просто бути готовими до відповіді, якщо нас запитають. Не чекати, а просто бути готовими до різних сценаріїв розвитку співпраці”.

Нагадаємо, у липні стало відомо, що balbek bureau розробляє проєкт реставрації зруйнованих росією сільських будинків – фахівці уже почали вивчати особливості споруд у деокупованих населених пунктах Київщини.

 

 

Читайте також

“Ми отримали зелене світло”. Засновник balbek bureau про реалізацію проєкту транзитного житла

На місці зруйнованого моста через річку Ірпінь хочуть створити меморіал за проєктом balbek bureau

“Це на 100% неефективно”: Слава Балбек про план Нормана Фостера щодо відбудови Харкова