CANactions School видасть книгу “Смерть і життя великих американських міст” українською

"Смерть і життя великих американських міст" Джейн Джейкобс — одна з найвпливовіших книг в історії урбаністики, що спричинила справжній переворот у містопланувальній практиці. І навесні 2021 року Джейн Джейкобс нарешті заговорить українською.

CANactions School—міжнародна освітня платформа у сфері архітектури та міського розвитку, місія якої полягає у сприянні створенню просторів і спільнот, де люди будуть жити та працювати із задоволенням.

З 2018 року, за час існування видавництва, за підтримки спільноти доброчинців вже було видано українською такі світові бестселери як “Міста для людей” Йена Ґела, “Чотири стіни та дах: складна природа простої професії” Рейніра де Граафа, “Усім потрібне житло. Справедливе, соціальне, доступне” німецьких архітекторів/ок Урсули Клєефіш-Йобст, Петера Кеддерманна, Карен Юнґ. Завдяки залученню коштів з успішної реалізації цих тиражів була видана “Правила пішохідного міста. 101 крок зі створення кращих місць” відомого американського урбаніста Джеффа Спека. До того ж видана перша книга української авторки—”73 чудернацькі трапунки з життя архітектора Щедрикова” Ганни Бондар.

Наступним виданням стане “Смерть і життя великих американських міст” Джейн Джейкобс — одна з найвпливовіших книг в історії урбаністики, на видання якої вже давно чекає українська аудиторія читачів.

Книга “Смерть і життя великих американських міст” українською. Автор обкладинки: Наталія Шульга

Хоча книга написана у 1950-х роках, вона досі залишається однією з найпопулярніших та найцитованіших настільних книг урбаністів та урбаністок по всьому світу. Лише англійською ця книга перевидавалась більше 50 разів.

Джейн Джейкобс – одна з основоположниць теорії нового урбанізму — містобудівної концепції, яка розвиває ідею міського різноманіття, змішаного зонування, інтенсивного життя за межами приватних просторів та міста як спільного простору для життя. Ця книга спричинила справжній переворот у містопланувальній практиці. У ній детально описано, що робить місто живим та активним, і чому необхідно уважно дивитись на повсякдення містян і враховувати це при плануванні міського простору.

Джейн Джейкобс. Джерело: Sun collection at the Library of Congress.

Джейн Джейкобс доводить, що характерне для «ортодоксального» містопланування функціональне розділення зон міста є красивим лише на кресленнях, але у реальному житті воно призводить до появи небезпечних і позбавлених життя вулиць і районів. Тротуари, згідно з її теорією, є головними громадськими місцями і простором для розгортання «вуличного балету» — гармонійної взаємодії великої кількості учасників/ць, яку неможливо спланувати «згори».

Актуальність видання незаперечна, адже ми досі живемо за принципами проєктування та реконструкції великих міст, вперше викладеними в “урбаністичній біблії” Джейн Джейкобс.

Ілюстрація: Джейн Джейкобс

Книга також буде корисною фахівцям в галузі містобудування, працівникам міських органів самоврядування і всім, хто цікавиться проблемами міст і підходами до їх вирішення. Те, що книга дуже проста для читання та розуміння як для професіоналів, так і для широкої аудиторії, робить її привабливою та цікавою для вивчення.

За підтримки спільноти доброчинців вже було видано українською бестселери:“Міста для людей” Йена Ґела, “Чотири стіни та дах: складна природа простої професії” Рейніра де Граафа, “Усім потрібне житло. Справедливе, соціальне, доступне” німецьких архітекторів/ок Урсули Клєефіш-Йобст, Петера Кеддерманна, Карен Юнґ

Частину коштів вже вдалося залучити завдяки реалізації попередніх книжок, робота над виданням почата.

Долучайтесь до створення гарних книг українською через спільнокошт-платформу Biggggideia!