Bunker House: переосмислення безпеки в житловому будівництві від SENCE ARCHITECTS

SENCE ARCHITECTS представили житлову концепцію у відповідь на глибокий вплив війни на життя українців у проєкті "Bunker House".

SENCE ARCHITECTS – українська архітектурно-дизайнерська студія. Ними було розроблено новий концептуальний проєкт для того, щоб переосмислити тенденції в житловому будівництві.

Архітектурні та просторові рішення в Bunker House були розроблені, щоб відповідати вимогам сьогодення. Фасад будинку зазнав трансформації. Велика кількість скла поступилася місцем модифікованому фасаду зі зменшеною кількістю скляних елементів, а вікна та двері були оснащені найсучаснішими системами захисту від ударних хвиль.

Візуалізація: SENCE ARCHITECTS

Також, те, що колись слугувало рекреаційними зонами, такими як кінотеатри та спортзали, тепер знайшли нове призначення як повністю обладнані домашні бомбосховища. Ці сховища забезпечують як зручність, так і безпеку, пропонуючи мешканцям комфортне укриття на тривалий час.

Візуалізація: SENCE ARCHITECTS

Ретельно продумане бомбосховище обладнане необхідними зручностями, серед яких запаси води й харчові продукти, ванні кімнати з душем, зручні спальні з гардеробними, а також добре обладнана кухня і їдальня. Крім того, сховище має автономну систему електропостачання, радіо- та телефонний зв’язок, а також два окремі позначені евакуаційні виходи.

Візуалізація: SENCE ARCHITECTS

“Переосмислюючи безпеку в житловому дизайні, Bunker House втілює наше прагнення захистити життя. Ми прагнули створити житло, яке не лише захищає, але й піклується про мешканців, пропонуючи простір, де комфорт співіснує з безпекою”, – розповідає Ірина Пецкович, СЕО студії SENCE ARCHITECTS.

Візуалізація: SENCE ARCHITECTS

Фасади утеплені та оздоблені декоративним тинькуванням, для більш ефективного енергоощадження. Вікна та двері оснащені захисними протиударними плівками. Для додаткового посилення заходів безпеки вікна укріплені посиленими захисними ролетами з надміцної фанери, ретельно пофарбованими вогнетривкою фарбою.

Візуалізація: SENCE ARCHITECTS

Входи до будівлі та бомбосховища обладнані броньованими дверима, що забезпечує неприступну фортецю для мешканців. Водопостачання здійснюється з власної артезіанської свердловини, а стічні води утилізуються за допомогою індивідуальної септичної системи.

Візуалізація: SENCE ARCHITECTS

Система опалення поєднує технологію теплових помп з низькотемпературною системою опалення та охолодження, що містять теплу підлогу та теплі/холодні стінові та стельові панелі.

Система вентиляції у бомбосховищі працює у двох режимах — чистої вентиляції та фільтровентиляції, забезпечуючи оптимальний комфорт завдяки створенню окремих вентиляційних зон для різних зон будинку. Для захисту від отруйних речовин сховище герметично закрите та обладнане системою протирадіаційного захисту.

 

 

Читайте також:

Студія Makhno розробила проєкт Музею українського сучасного мистецтва та кераміки: візуалізації

У Камʼянці-Подільському визначили кращі проєкти для бізнес-центру у Старому місті: візуалізації

“Найтемніша година перед світанком”: Україна буде представлена власним павільйоном на Лондонській Бієнале Дизайну