Будинок є рідкісною перлиною давньоримського інтер’єру завдяки своїм унікальним фрескам, пише The Guardian.
Як і все місто Помпеї, Будинок Веттіїв був похований виверженням вулкану Везувій в 79 році н.е.
Попри це, значна частина пишного декору будівлі зберіглася сьогодні, включаючи сад зі статуями та фонтаном, а також низку розкішних, іноді навіть еротичних, фресок. На одній із таких фресок, розташованих біля входу в будинок, зображено Пріапа, грецького бога родючості, з великим фалосом, який балансує на терезах разом із мішком грошей.

Бог родючості Пріап символізує багатство, накопичене власниками будинку. Фото: Silvia Vacca/Atrio Vettii
Більше еротичних фресок міститься в невеликій кімнаті, яка, на думку дослідників, могла використовуватися як бордель.
Габріель Цухтрігель, директор археологічного парку, назвав Будинок Веттіїв «Сікстинською капелою Помпеї» саме через його бездоганно збережене внутрішнє оздоблення, яке демонструє різноманітність класичних сюжетів.
«Цей будинок розповідає історію римського суспільства. З одного боку, у вас є твори мистецтва, картини та статуї, а з іншого — соціальна історія. Цей будинок — один із відносно небагатьох у Помпеях, імена власників якого ми знаємо», — каже Цухтрігель.
Йдеться про двох колишніх рабів, Авла Веттія Конвіву та Авла Веттія Реститута, які після визволення стали багатими та успішними виноторговцями. Ймовірно, у спробі зміцнити своє місце у римському суспільстві вони наповнили свій будинок творами образотворчого мистецтва.
Зухтрігель зазначає, що велика кількість скарбів, що містяться в Будинку Веттіїв, «абсолютно вражаюча», і якби він був гостем у Помпеях і мав можливість побачити лише один будинок в археологічному парку, то ним був би саме цей.
Фото на головній: Silvia Vacca/Atrio Vettii
Читайте також:
Мармурові скульптури Парфенона можуть повернутися з Британського музею до Афін
В Італії знайшли бронзові статуї епохи етрусків, які пролежали в багні понад дві тисячі років
На розкопках у Греції виявили статую Геркулеса, якій майже дві тисячі років