Будинок Сікорського в Києві перейде у комунальну власність міста

Міністерство оборони, яке володіє будинком Сікорського, вже на фінальній стадії погодження його передачі у міську власність. Київська громада планує створити там музей.

Про це розповіло відомство у відповідь на запит видання “Твоє місто”.

Київрада ще у 2017 році підтвердила готовність прийняти будинок у комунальну власність. Іншим рішенням у лютому 2020 року місто взяло зобов’язання використовувати Будинок Сікорського як заклад культури.

Як зазначили у відомстві, відповідні документи вже погодили в Міністерстві економіки. Зараз питання на розгляді Кабміну.

“Міністерство оборони надало Мінекономіки комплект документів для розроблення відповідного проєкту розпорядження і внесення його у встановленому порядку на розгляд уряду”, — йдеться у відповіді Міноборони на запит.

Фото: Юлія Матяш

Відомо, що в будівлі планують зробити музей, проте вона наразі перебуває в аварійному стані. Вона збереглася всього на 30%, як зазначають у Міноборони. За підрахунками активістів реставрація обійдеться у щонайменше 64 мільйони гривень.

Водночас активістка проєкту “Будинок Сікорського” Ольга Гвоздік вважає, що відновлення можливе не за рахунок міського бюджету, а коштом потенційних меценатів. Серед них, наприклад, посольство США та родина авіаконструктора.

Колаж: Ігор Сікорський, славетний український та американський авіаконструктор

“Остання розмова з посольством США та сином Сікорського відбулася ще перед повномасштабним вторгненням. Вони сказали, мовляв, визначайтеся з власником, передавайте, тоді будемо повертатися до якихось розмов. Але гарантій уже ніхто не давав”, – каже пані Ольга.

Будинок Сікорського розташований у центрі Києва на вулиці Ярославів Вал, 15б. Саме тут на початку XX століття жив відомий авіаконструктор та випробовував свої перші моделі літальних апаратів.

 

 

Читайте також:

На честь реставрації маєтку Сікорського аеропорт “Київ” видаватиме квитки із його зображенням

​​Будинок біля Софії Київської внесли до переліку об’єктів культурної спадщини

Прокуратура відкрила провадження через розібраний двоповерховий маєток Гавсевича в Одесі