Будинок на Жилянській можна відновити: мешканці отримали результати незалежної комісії

Жителі зруйнованого російським дроном будинку на Жилянській замовили незалежну експертизу та отримали висновок, який не збігається з висновками комунальних експертів.

Про це повідомляє видання Хмарочос.

За висновками експертизи КМДА, будинок відновленню не підлягає та відбудувати його неможливо. На цьому наголошував заступник КМДА Микола Поворозник та міський голова Віталій Кличко.

Мешканці будинку вирішили замовити дослідження підприємства “Київський промбудпроект”, щоб мати альтернативну думку. Його почали проводити у травні цьогоріч.

Візуалізація: варіант відновлення будинку на Жилянській, 116а

В результаті, висновки експертів виявились протилежними – стан будівлі частково задовільний. Для його відновлення необхідно демонтувати всі дерев’яні перекриття, стіни до “живого”, перемички над пошкодженими вікнами.

Візуалізація: варіант відновлення будинку на Жилянській, 116а

Фахівці наголошують на необхідності відремонтувати перекриття над підвалом, а дерев’яні перекриття пропонують замінити на легкі монолітні. Водночас покрівлю будинку потрібно повністю замінити. Загалом будинок підлягає капітальному ремонту, йдеться у висновку.

Візуалізація: варіант відновлення будинку на Жилянській, 116а

Окрім, експертизи, державне підприємство також запропонувало конкретні рішення з реконструкції пошкодженого будинку.

Скрін експертизи ДП

Скрін експертизи ДП

Зазначимо, що комунальне підприємство КМДА “Київекспертиза” проводило експертизу 17 жовтня – у той самий день, коли в будинок влучив безпілотник.

“Зруйновані та пошкоджені конструктивні елементи та інженерні мережі будинку відновленню не підлягають. Житловий будинок, як об’єкт в цілому, відновленню не підлягає”, – йшлося у висновку КП.

Мешканці житлового будинку стверджують, що експертизу місцева влада робила з 18:00 до 21:00. Водночас акти ДСНС свідчать, що пожежу загасили лише о 18:00.

Звіт ДСНС

 

Звіт ДСНС

Для порівняння, державну експертизу проводили два місяці, а комунальну – один день.

 

Скріни експертизи КП

Скріни експертизи КП

“У мешканців питання, чому наш будинок не підлягає відбудові, а всі інші будинки, навіть зі складнішими пошкодженнями, відбудували. А тут вирішили, що земля їм потрібна і краще нас вижити, та побудувати якусь висотку чи бізнес центр. Нас дуже обурює, що мер приводить закордонні делегації, отримує кошти в бюджет на відновлення міста, а на наш будинок не виділяється”, – заявляють мешканці будинку на Жилянській.

Далі вони планують звертатися до президента Володимира Зеленського, мера Києва Віталія Кличка та фондів, які можуть допомогти відновити будинок.

Нагадаємо, на місці зруйнованого будинку в КМДА пропонували облаштувати сквер та “поставити знак в пам’ять людей, які там загинули”.

Будинок на Жилянській, 116а знаходиться в історичній місцевості Нова Забудова – нині ця територія популярна у забудовників.

 

 

Читайте також:

КМДА пропонує облаштувати сквер на місці зруйнованого росіянами будинку на Жилянській

Жителі зруйнованого будинку на Жилянській збирають кошти на його відбудову

“Ковальська” подала в суд на активіста Дмитра Перова через будівництво на Жилянській