Історичний будинок на Софіївській в Києві хочуть знести під офісну забудову

Будинок на вулиці Софіївській, 20/21 хочуть знести попри те, що він розташований в буферній охоронній зоні пам’ятки ЮНЕСКО - комплексу пам’яткок національного значення "Софія Київська". Натомість планують побудувати офісний центр з підземним паркінгом.

Про це повідомив активіст Дмитро Перов.

Будинок розташований в буферній охоронній зоні пам’ятки ЮНЕСКО – комплексу пам’яткок національного значення “Софія Київська”.

Попри цей факт, за словами Перова, в 2011 році Міністерство культури вилучило цей об’єкт з Переліку пам’яток міста Києва. Нині його планують знести заради будівництва нового офісного центру.

На місці історичного будинку планують звести офісний центр. Візуалізація: Дмитро Перов

Водночас, будинок можна було б повторно внести до Переліку пам’яток міста Києва наказом Департаменту охорони культурної спадщини КМДА.

Сам Перов планує подати інформаційний запит до Мінкульту, щоб отримати документ, на підставі чого будинок не внесли до Державного реєстру. Потім, відповідно до викладених зауважень Мінкульту, необхідно доопрацювати облікову документацію, яка зберігається в Департаменті охорони культури спадщини КМДА.

Фото: з відкритих джерел

Наразі він також збирає інформацію про історію пам’ятки, зокрема про те, чи дійсно із балкона цього будинку Михайло Грушевський зачитував IV Універсал УНР.

Будинок, що виходить на Софійську площу, зведений у 1870 році за проєктом архітектора А. Сопоцинського для колезького асесора Г. Лозицького.

 

 

Читайте також:

Суд остаточно заборонив забудову Микільської Слобідки в Києві

Нахаббуд на памʼятці архітектури на Володимирській зобовʼязали демонтувати

Кияни закликають захистити Галерний острів від забудови — петиція