​​Будинок біля Софії Київської внесли до переліку об’єктів культурної спадщини

Житловий будинок на вулиці Володимирській, 21/20 із готелем і рестораном "Давня Русь" занесено до Переліку об’єктів культурної спадщини.

Про це йдеться в повідомленні КМДА.

За інформацією Департаменту охорони культурної спадщини, будинок зберіг свою автентичність та є важливим елементом формування історико-архітектурного оточення Софії Київської – пам’ятки ЮНЕСКО. Окрім того, будівля – цікавий зразок поєднання житлових та нежитлових функцій у малоповерховій забудові.

Київський активіст Дмитро Перов зазначив, що планує разом із депутаткою Київради Ксенією Семеновою написати звернення до Департаменту міського благоустрою КМДА щодо демонтажу реклами, яка розміщена на фасаді будівлі. “І пам’ятка знову побачить тендітне Київське сонечко”, – додав Перов.

Фото: відкриті джерела

Нагадаємо, будинок на вулиці Софіївській, 20/21 хотіли знести заради будівництва офісного центру з підземним паркінгом попри те, що він розташований в буферній охоронній зоні пам’ятки ЮНЕСКО. Після розголосу мер Києва Віталій Кличко втрутився і пообіцяв, що будинку присвоять статус пам’ятки.

Будівлю ще називають “будинком Грушевського”, оскільки вважається, що в 1918 року з балкону цього будинку Михайло Грушевський проголошував Акт Злуки. Втім, історичних підтверджень правдивості цьєї події немає.

 

Читайте також:

У Харкові руйнуються дві історичні памʼятки XIX століття – PRAGMATIKA.MEDIA – Україна, Київ

У Києві реконструюють вулицю Шовковичну: який вигляд вона матиме – PRAGMATIKA.MEDIA – Україна, Київ

У Чернігові оцифрують Антонієви печери – PRAGMATIKA.MEDIA – Україна, Київ