Будівлі на Софіївській присвоять статус пам’ятки – Кличко

Департамент охорони культурної спадщини провів комісійне обстеження будинку на Софіївській вулиці та готує документи про надання йому охоронного статусу.

Про це повідомляє КМДА з посиланням на міського голову Віталія Кличка.

Відділ інспекції ДОКС разом з благоустроєм міста здійснив обстеження будинку та оглянув його технічний стан. Будівельної техніки на обʼєкті не виявили, роботи там не ведуться.

Він зазначив, що будинок не перебуває на обліку в реєстрі Міністерства культури України як обʼєкт культурної спадщини. Хоча у 2005 році Головним управлінням охорони культурної спадщини КМДА було подано облікову документацію, щоб занести будинок до реєстру.

Фото: відкриті джерела

“За інформацією фахівців Музею Історії міста Києва, в наявних історичних джерелах немає доказів виступу Михайла Грушевського на балконі саме цього будинку. Однак удинок разом зі збереженими спорудами Софіївської площі складає цілісний ансамбль цього історичного місця, де була проголошена незалежність України”, – наголошує Кличко.

Фахівці Департаменту охорони культурної спадщини, за його словами, аби зберегти будинок, опрацьовують матеріали щоб взяти на облік цей обʼєкт, присвоївши статус памʼятки архітектури.

Нагадаємо, будинок на вулиці Софіївській, 20/21 хочуть знести попри те, що він розташований в буферній охоронній зоні пам’ятки ЮНЕСКО – комплексу пам’яткок національного значення “Софія Київська”. Натомість планують побудувати офісний центр з підземним паркінгом. Вважається, що 1918 року з балкону цього будинку Михайло Грушевський проголошував Акт Злуки і будівлю навіть прозвали “будинком Грушевського”. Втім, історики не мають достовірних підтверджень цим твердженням.

 

 

Читайте також:

Історичний будинок на Софіївській в Києві хочуть знести під офісну забудову

Суд остаточно заборонив забудову Микільської Слобідки в Києві

Нахаббуд на памʼятці архітектури на Володимирській зобовʼязали демонтувати