Ідею пропонує девелоперська компанія All Right Development&Investment. Архітектори розробили проєкт містечка “Паляниця Дім” з індивідуальними домами для внутрішньо переміщених осіб.
Для їх будівництва будуть використовувати геодезичні куполи – така технологія, за інформацією авторів, не втрачає міцності навіть при пошкодженні до 30% площі, не потребує фундаменту, не має колон, а отже, має вільне планування. Також купол витримує вітрові навантаження 120 км/год і снігові – до 160кг/м2.

Завдяки кращій, ніж у прямокутних будинках, енергоефективності та вентиляції, дім швидше та дешевше обігріти чи охолодити; йому властива ліпша звукоізоляція.
До слова, на спорудження житлових куполів потрібно на 60% менше матеріалів, ніж для будівництва прямокутного дому такої ж площі. Тому архітектори обіцяють витратити на зведення всього 5-6 тижнів.
Перше таке поселення буде розраховане на 100 осіб, а в одному об’єкті може мешкати родина від 1 до 6 людей. Загалом на початковому етапі планують звести щонайменше 250 будинків у безпечних регіонах України.
Окрім житлових куполів, облаштують кафе та їдальні з зоною відпочинку, госпіталі та центри надання психологічної допомоги.
Перший центр “Паляниця Дім” компанія планує побудувати на Івано-Франківщині, наступні – у Львівській, Тернопільській та Закарпатській областях. Вартість зведення включно з внутрішнім меблюванням складе близько 550 тисяч євро.
Компанія All Right Development&Investment оголосила про пошук інвесторів для реалізації проєкту. Термін окупності вкладень в один центр – до 5 років, включно з роком допомоги ВПО. Далі розробник пропонує перетворити центр “Паляниця Дім” в еко-готель або власну базу для компанії з житлом і коворкінгом для співробітників.
“Ми пропонуємо компаніям, інвесторам, фондам, спільнотам, громадам не пожертвувати гроші, а інвестувати їх в проєкт розбудови України та побудови тимчасового житла для українців, який потім можна переформатувати у комерційний проєкт, що цілком поверне їхні інвестиції, а також буде сприяти туристичному розвитку регіонів”, – прокоментував засновник All Right Development&Investment Вадим Петроченко.

Окрім житлових куполів, облаштують кафе та їдальні з зоною відпочинку, госпіталі та центри надання психологічної допомоги. Зображення: Palyanytsya.homes
Благодійні організації, фонди, інвестори, громадські діячі та компанії, які готові допомагати та інвестувати у будівництво центрів “Паляниця Дім”, а також місцеві громади, що зацікавлені в розміщенні такого комплексу, можуть ознайомитися з проєктом на сайті або писати на адресу [email protected]
Читайте також
У Польщі українських біженців селитимуть у будівлях, які раніше належали росії
У Львові почнуть зводити дерев’яні двоповерхові будинки для переселенців
У Львові почали облаштовувати перше котеджне містечко для переселенців