Британський архітектор та урбаніст розробляє план реконструкції для України

/ Архітектура /

Йдеться про дослідника Роберта Малла.

Про це повідомляє видання New Civil Engineer.

У рамках створення плану відбудови Малл проведе захід на Балканах, у Боснії та Герцеговині, аби зібрати фахівців для обговорень та інформування щодо відновлення зруйнованої війною України. Під час семінарів, що тривають із 18 до 29 липня, учасників закликатимуть співпрацювати з благодійною організацією Most Mira. 

Урбаніст говорить: “Для мене велика честь надати власний вклад в ініціативи, які сформують майбутню відбудову України способами, що будуть реалізовані на місцевому рівні. Зокрема, вони мають бути стійкими, опиратись на глибоке культурне коріння для амбітного відновлення, яким можна буде пишатись”.

Архітектор та урбаніст Роберт Малл

У вересні Малл куруватиме захід в лондонському Barbican Center, де порівняє реконструкції Сараєва, Бейрута, Белфаста та спробує дослідити, як іноземний досвід може вплинути на відновлення України. 

Окрім того, британець активно підтримує урбан-коаліцію Ro3kvit, яка розробляє методологію відновлення інфраструктури країни після російських обстрілів, та ініціативи Харківської школи архітектури. 

“Архітектура може бути потужною силою добра, і я працюю з людьми, що продемонстрували в Боснії та Герцеговині та інших країнах те, як наш вклад у повоєнне відновлення може сприяти благополуччю в ці крихкі часи”, – пояснює урбаніст.

Роберт Малл – архітектор, урбаніст, професор архітектури та дизайну в Брайтонському університеті. Поміж іншого, він був одним із ініціаторів створення архітектурного колективу NATO (Narrative Architecture Today); працював над урбан-проєктами у багатьох країнах світу. Окрему увагу приділяв дослідженню криз з біженцями у Туреччині, Греції, Франції.

До слова, у 2013 році Малл став співзасновником нової архітектурної школи в Москві. Чи продовжує урбаніст співпрацювати з країною-терористкою після її повномасштабного вторгнення до України — невідомо.

 

 

Читайте також

Швейцарія та Ізраїль допоможуть відновити Будинок офіцерів у Вінниці

Охочих запрошують взяти участь в архітектурному конкурсі “Відбудуємо приватні будинки мешканців Київщини разом”

Австрійський архітектор спроєктує артцентр в Ірпені