Про це повідомляє видання New Civil Engineer.
У рамках створення плану відбудови Малл проведе захід на Балканах, у Боснії та Герцеговині, аби зібрати фахівців для обговорень та інформування щодо відновлення зруйнованої війною України. Під час семінарів, що тривають із 18 до 29 липня, учасників закликатимуть співпрацювати з благодійною організацією Most Mira.
Урбаніст говорить: “Для мене велика честь надати власний вклад в ініціативи, які сформують майбутню відбудову України способами, що будуть реалізовані на місцевому рівні. Зокрема, вони мають бути стійкими, опиратись на глибоке культурне коріння для амбітного відновлення, яким можна буде пишатись”.
У вересні Малл куруватиме захід в лондонському Barbican Center, де порівняє реконструкції Сараєва, Бейрута, Белфаста та спробує дослідити, як іноземний досвід може вплинути на відновлення України.
Окрім того, британець активно підтримує урбан-коаліцію Ro3kvit, яка розробляє методологію відновлення інфраструктури країни після російських обстрілів, та ініціативи Харківської школи архітектури.
“Архітектура може бути потужною силою добра, і я працюю з людьми, що продемонстрували в Боснії та Герцеговині та інших країнах те, як наш вклад у повоєнне відновлення може сприяти благополуччю в ці крихкі часи”, – пояснює урбаніст.
Роберт Малл – архітектор, урбаніст, професор архітектури та дизайну в Брайтонському університеті. Поміж іншого, він був одним із ініціаторів створення архітектурного колективу NATO (Narrative Architecture Today); працював над урбан-проєктами у багатьох країнах світу. Окрему увагу приділяв дослідженню криз з біженцями у Туреччині, Греції, Франції.
До слова, у 2013 році Малл став співзасновником нової архітектурної школи в Москві. Чи продовжує урбаніст співпрацювати з країною-терористкою після її повномасштабного вторгнення до України — невідомо.
Читайте також
Швейцарія та Ізраїль допоможуть відновити Будинок офіцерів у Вінниці