Про руйнування історичного ландшафту розповів у своєму фейсбуці член громадської організації “Рада з урбаністики Києва” Віталій Селик.
За його словами, цей ботсад перебуває у жахливому стані, а причиною цього став брак фінансування та належної уваги до цієї зони.
“Можливо, так сталося через неосвіченість керівництва або через злість останніх трьох ректорів, що Старий Ботсад є пам’яткою, і його неможливо забудувати висоточками-недогуртожитками”, – міркує Віталій Селик.
Віталій розповідає, що дерева на території поросли омелою, русло Ботанічного струмка давно ніхто не чистить, а більша частина доріжок і сходів перебуває в аварійному стані.
Два роки тому в Ботсаду вирішили зробити реконструкцію – всі історичні ліхтарі з маскаронами 1891 року замінили на звичайні стовпи-труби. Так само вчинили з лавочками та парканчиками.
“Колись єдиний естетичний стиль затишного парку перетворили на калейдоскоп елементів, що естетично не взаємодіють між собою”, – додає урбаніст.
Наразі цей ботанічний сад перебуває у власності Київського національного університету. Кілька років поспіль міськрада звертається до Верховної Ради та Кабміну з проханням передати Ботсад Фоміна громаді столиці.

На території Ботсаду дерева поросли омелою, а встановлені ліхтарі вийшли із ладу. Фото: Віталій Селик
Ботанічний сад імені академіка Олександра Фоміна, створений у 1839 році, є одним із найстаріших ботанічних закладів України. За планом архітектора Лауфера спорудили оранжерейний комплекс, а також тераси, які збереглися і дотепер.
На території саду також розташований ботанічний музей, створений у 1934 році. Нині в його фонді налічується понад 20 000 гербарних зразків, а в експозиціях представлено понад 2 000 натурних експонатів вищих і нижчих рослин.
Читайте також
Український борщ стане артоб’єктом: дослідники та урбаністи оберуть кращий мистецький проєкт
У Києві компанія хоче приватизувати нерухомість навколо меморіалу Батьківщина-Мати
У Вінниці відреставрують садибу Четкова – найдорожчу історичну будівлю міста