Boston Dynamics навчила робота Atlas допомагати на будмайданчику

Інженери Boston Dynamics навчили гуманоїдного робота Atlas новим навичкам - відтепер він може допомагати будівельникам на майданчику.

Зручний помічник і людиноподібний робот Atlas від Boston Dynamics може маневрувати на перешкодах, приєднатися до танцювальної вечірки та самостійно бігати підтюпцем у парку. Тепер його навчили працювати на будівельних майданчиках.

Скріншот з відео: Boston Dynamics/YouTube

У відео, опублікованому розробниками, робот взаємодіє з навколишнім простором, щоб доставити інструменти людині, яка чекає на вершині будівельних риштувань. Зокрема, Atlas бере, несе та підкидає сумку з інструментами, піднімається сходами, стрибає між рівнями лісів, відштовхує перешкоди та виконує складне сальто.

«Для нас важливо, щоб робот міг виконувати ці завдання з певною людською швидкістю. Тому для цього знадобилося досить серйозне оновлення керуючого програмного забезпечення», — каже керівник Atlas Control Бен Стівенс.

Нові можливості здаються досить простими на тлі попередніх досягнень: паркуру та танців під різну музику. Утім, це відчуття оманливе. Як пояснюють розробники, при виконанні спортивних вправ робот фактично залишався сліпим: він ігнорував навколишнє середовище і діяв у «тепличних умовах».

Для реальної роботи Atlas повинен постійно вивчати та оцінювати обстановку, як це роблять люди. Наприклад, щоб зіштовхнути дерев’яну шухляду з платформи, робот повинен точно розрахувати силу, щоб з одного боку змусити ящик впасти, а з іншого – самому не втратити рівновагу.

Скріншот з відео: Boston Dynamics/YouTube

На відміну від інших розробок Boston Dynamics, Atlas не комерційна, а випробувальна платформа: на цьому роботі компанія досліджує нові технології та можливості. Хоча в перспективі роботи-гуманоїди мають стати помічниками для людей, поки їхній функціонал все ще обмежений, вважають інженери.

 

 

Читайте також:

Вчені розгадали секрет «самовідновлення» римського бетону

В США надрукували на 3D-принтері перший в світі біорозкладний будинок

Львівські стартапери відтворили зруйнований Хустський замок у доповненій реальності