Біля 70% українців за перейменування вулиць та демонтаж пам’ятників, пов’язаних з росією

/ Думки /

Переважна більшість людей підтримують зміну топонімів, які мають стосунок до країни-терористки.

Про це повідомляє соціологічна група “Рейтинг” у своєму новому опитуванні.

Зокрема, з’ясувалося, що понад 65% підтримують перейменування вулиць в Україні, що містять російські або ж радянські назви. 71% – за демонтаж пам’ятників, що пов’язані з рф. А от знесення меморіалів, присвячених історії Другої світової війни, більшість не підтримує (40%), згодні з подібними ініціативами – 19%, а нейтрально до них ставляться – 36%. 

62% респондентів висловились за заборону на радіо та телебаченні музичної продукції з країни-агресорки. Водночас суперечливо сприймається ініціатива щодо вилучення зі шкільної програми творів російської літератури (підтримують – 35%, не підтримують – 30%, нейтрально ставляться – 31%). 

Також фахівці з’ясували, що українську рідною мовою вважають 80% опитаних, російську – 16%, іншу мову – 3%. У той же час 92% опитаних ідентифікують себе як українці за національністю, 5% – як росіяни, 3% – відносять себе до інших етносів. 

Цікаво, що до жителів білорусі українці ставляться значно краще, ніж до громадян росії, хоча обидві категорії дуже втратили в довірі за час війни. До перших мають позитивне ставлення лише 22% (за рік показник погіршився втричі), негативне – 33%, нейтральне – 42%. Натомість до росіян переважає негативне ставлення – 69%, позитивне – 8% (за рік показник погіршився понад втричі), нейтральне – 20%. 

Аудиторія: населення України віком від 18 років і старші в усіх областях, крім тимчасово окупованих територій Криму та Донбасу. Вибірка репрезентативна за віком, статтю і типом поселення. Вибіркова сукупність: 1000 респондентів. Метод опитування: CATI (Computer Assisted Telephone Interviews – телефонні інтерв’ю з використанням комп’ютера).

 

 

Читайте також

У Дніпрі масово демонтують об’єкти, що пов’язані з радянським минулим – фото

Набережну у Василькові назвали на честь Бориса Джонсона

У Хмельницькому перейменували низку вулиць на честь Героїв України