Без кондиціонерів, антен і табло. Нові правила утримання фасадів у центрі Львова

/ Україна /

Зовнішній вигляд споруд планують контролювати завдяки паспортам опорядження фасадів. 

Про зміни повідомляють на сайті Львівської міської ради.

Виконавчий комітет міськради затвердив новий порядок утримання фасадів будинків в історичному центрі та об’єктів культурної спадщини поза межами цього ареалу. 

Питання зовнішнього вигляду фасадів регулюватиме паспорт опорядження, який виготовляють на замовлення мешканців сертифіковані архітектори й архітектурні компанії. 

“Паспорт опорядження фасаду стане єдиним документом, який врегульовуватиме не лише питання фарбування фасадів, а й встановлення технічних елементів, опорядження вікон, дверей, пандусів та навколишніх оздоблень. З часу набуття чинності цього рішення люди повинні мати можливість легально оформити фасад у теперішньому вигляді або як його хочуть змінити”, – розповіла керуюча справами виконавчого комітету ЛМР Наталія Алєксєєва.

Фото: John Mark Smith / Unsplash

Обіцяють, що паспорти будуть доступні в онлайн-форматі, щоби кожен охочий міг контролювати вигляд того чи іншого будинку. 

Окрім того, відповідно до рішення виконкому, власники чи орендарі споруд мають демонтувати з головних фасадів кондиціонери, супутникові антени та інші технічні елементи, зокрема, електронні табло, монітори, екрани, рухомі стрічки тощо.  

Утім, технічні елементи можуть розташовувати на горищах, а власники будівель, які не є пам’яткою архітектури, – на невидимій частині фасаду, в межах балкону чи лоджії, а також виключно в межах вікон чи дверей (підкреслюють, що це стосується здебільшого магазинів, які використовують площу вікна, щоби встановлювати засоби кондиціонування).

“Контроль та моніторинг за цим продовжують здійснювати районні адміністрації та управління охорони історичного середовища, якщо будинок є пам’яткою архітектури”, – додає Алєксєєва.

Надалі таке рішення щодо утримання фасадів будинків планують розповсюдити на всій території Львівської громади. 

 

Фото на головній: Роман Балук

 

 

Читайте також

Кияни обурені намірами Кличка без експертизи знести пошкоджений історичний будинок

Projector завдяки курсу “Київський модернізм” зібрав 114 тис. грн на відновлення культурних установ

Український герб замість угорського турула встановлять на замку “Паланок” у Мукачево