Без імперських і російських назв: «Укрзалізниця» оголосила про масштабну українізацію

/ Україна /

Зміни здійснюватимуть у межах програми «Залізна українізація».

Про це йдеться на сайті держкомпанії. 

«Укрзалізниця» розпочинає трирічну програму «Залізна українізація», що має на меті повністю позбутися імперських та російських назв, позначок, зображень на будь-яких об’єктах залізничного транспорту. Це зазначив голова правління товариства Олександр Камишін під час презентації цієї програми 21 лютого 2023 року.

«Настав час нарешті позбутися радянського й імперського минулого, яке понад 100 років просочувало українську залізницю, викинути на смітник історії все, що зв’язує нас та заважає розвиватися. Настав час повністю українізувати залізницю», — наголосив він.

За словами Олександра Камишіна, ще влітку 2022 року «Укрзалізниця» розпочала процес підготовки до повної українізації залізниці. Було вивчено всі можливі юридичні та технічні аспекти, опрацьовано величезну кількість інформації про об’єкти, що потребують українізації.

«На основі цих даних ми склали комплексну програму українізації, яка не просто змінює назви та знімає радянські символи чи російські назви, а фундаментально змінює українську залізницю», — додав очільник «Укрзалізниця».

Комплексна програма розрахована на три роки — 2023-2025 рр. За ці три роки в декілька етапів планується українізувати все, що досі повʼязувало залізничну галузь України з країною-агресоркою: назви регіональних філій, позначки кілометражу, сигнальні позначки, радянські барельєфи, назви станцій тощо.

Зокрема, уже стало відомо, що Південна та Південно-Західна залізниці будуть перейменовані.

«Чому залізниця із центром у столиці має назву «Південно-Західна», а залізниця, що має центр у Харкові, на півночі України, — «Південна»? Це засилля імперської, російської давнини, яке не має нічого спільного з українським сьогоденням. Саме тому в рамках нашої програми «Залізна українізація» ми змінимо це раз і назавжди», — пояснив голова правління АТ «Укрзалізниця» Олександр Камишін.

 

Фото на головній: Odessa.online

 

 

Читайте також

Укрзалізниця у рекордні терміни відновила дві станції на кордоні з Польщею

Парк Горького у Харкові хочуть перейменувати – обговорення

Галицька площа замість площі Перемоги. У Києві перейменували 31 міський об’єкт