Без часткового утеплення фасадів: в Україні запровадять масштабну термомодернізацію будівель

/ Події /

Верховна Рада ухвалила проєкт закону щодо запровадження комплексної термомодернізації будівель.

Він передбачатиме низку заходів, які спростять оновлення житлових і громадських споруд у розрізі енергоефективності, повідомила очільниця партії “Слуга народу” Олена Шуляк.

Зокрема, документом закріплюється створення та регулювання Стратегії термомодернізації будівель. Відтепер термомодернізація споруд не може передбачати часткового утеплення фасаду, а повинна мати системний характер, єдиний для всього будинку.

З огляду на це, передбачається формування нових вимог до енергетичної ефективності. Вони переглядатимуться щонайменше раз на 5 років і будуть залежати від функціонального призначення будівель, висотності та виду будівництва. Ці вимоги застосовуватимуть як під час зведення нових споруд, так і під час реконструкції й капремонту уже наявних. 

Крім того, завдяки оновленим нормам спроститься процедура розгляду заявки на часткове відшкодування вартості заходів з енергоефективності, а також утвориться можливість поетапного фінансування проєктів термомодернізації. 

У програму фінансування включили ті види робіт, які не пов’язані з енергоефективністю, але які є необхідними для реалізації проєкту з термомодернізації будівлі, однак їхня вартість не може перевищувати 10% від загального проєкту. 

Відповідний законопроєкт розробили Мінрегіон спільно з міжнародними партнерами, народними депутатами та експертами. Нині він очікує на остаточне затвердження спікером парламенту та президентом.

 

 

Читайте також

Урбанина випустила другу частину “Довідника з відбудови міст”

Понад 400 польських компаній готові брати участь у відбудові українських міст

У Києві на об’єкти застарілого житлового фонду очікує реконструкція