Берлінський вчений розробив концепт штучної матки, що здатна “виношувати” до 30 тисяч немовлят на рік

У мережі з'явився концепт штучної матки EctoLife, за допомогою якої можна буде вирощувати до 30 тисяч дітей на рік. При цьому батьки будуть самі редагувати гени свого потомства. 

Концепцію запропонував берлінський вчений та біотехнолог Хашем Аль-Гайлі, пише Metro. За його словами, ці засоби дозволять безплідним парам зачати дитину і стати справжніми біологічними батьками.

Візуалізація: Hashem Al-Ghaili

Технологія дозволить майбутнім батькам провести генетичну інженерію ембріона перед тим, як імплантувати його в штучну утробу матері. Можна вибрати все: від кольору очей і волосся до сили, зросту й інтелекту. Також можна уникнути спадкових генетичних захворювань.

Візуалізація: Hashem Al-Ghaili

“EctoLife – це перше у світі обладнання для створення штучної матки, яке повністю живиться за рахунок відновлюваної енергії. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, близько 300 тисяч жінок помирають від ускладнень вагітності. Штучна матка EctoLife розроблена, щоб полегшити людські страждання та зменшити ймовірність кесаревого розтину”, – зазначає вчений.

Візуалізація: Hashem Al-Ghaili

За словами Хашема, технологія також допоможе жінкам, яким хірургічно видалили матку через рак або інші ускладнення. Крім того, концепція покликана підтримати країни з демографічними проблемами, зокрема Японію, Болгарію, Південну Корею тощо.

Дослідник вважає, що технологія вже доступна, і тільки етичні обмеження стримують цю концепцію від втілення у реальність. “Єдине, що залишилося, це створити прототип, поєднавши всі функції в одному пристрої. З точки зору часових рамок, це дійсно залежить від етичних принципів. Нині дослідження на людських ембріонах не допускаються довше 14 днів. Після 14 днів ембріони повинні бути знищені через етичні міркування. Якщо ці етичні обмеження буде послаблено, я даю 10-15 років, перш ніж EctoLife почне широко використовуватися всюди”, – каже Хашем.

Візуалізація: Hashem Al-Ghaili

Візуалізація: Hashem Al-Ghaili

В оприлюдненому ролику на YouTube демонструються 75 добре обладнаних лабораторій, кожна з яких може вмістити до 400 штучних маток. Всього в лабораторіях можуть вирощувати до 30 000 немовлят на рік.

Капсули оснащені екраном, на якому в режимі реального часу відображаються дані про прогрес розвитку дитини. Відомості також можна переглядати через програму для смартфону.

Кожна капсула має датчики, які можуть контролювати життєвоважливі показники дитини, включаючи серцебиття, температуру, артеріальний тиск, частоту дихання та насичення киснем.

Візуалізація: Hashem Al-Ghaili

Візуалізація: Hashem Al-Ghaili

Система на основі штучного інтелекту також відстежує фізичні особливості дитини та повідомляє про будь-які потенційні генетичні аномалії.

Оскільки вважається, що діти розпізнають мову та вивчають слова ще в утробі матері, капсули EctoLife мають внутрішні динаміки, які відтворюють широкий діапазон слів і музики. Додаток дозволяє вибрати список відтворення, який слухає дитина, і можливість співати їй безпосередньо, щоб ознайомитися з голосом майбутніх батьків ще до народження.

Візуалізація: Hashem Al-Ghaili

Візуалізація: Hashem Al-Ghaili

Пакет Elite Package дає змогу провести генетичну інженерію ембріона перед імплантацією його в штучну утробу матері.

“Завдяки інструменту редагування генів CRISPR-Cas 9 ви можете редагувати будь-яку рису вашої дитини за допомогою широкого діапазону з понад 300 генів. Elite Package дозволяє вам налаштувати колір очей, колір волосся, тон шкіри, фізичну силу, зріст і рівень інтелекту малюка. Це також дозволяє виправити будь-які спадкові генетичні захворювання, які є частиною вашої сімейної історії, щоб дитина та її нащадки жили здоровим комфортним життям без генетичних захворювань”, – каже вчений.

 

 

Читайте також:

Як SimCity. Новий сервіс від Amazon для створення симуляції міста

В США надрукували на 3D-принтері перший в світі біорозкладний будинок

«Екологічний і моральний злочин». Урбаніст розкритикував проєкт вертикального міста The LINE в Саудівській Аравії