Бенксі опублікував фото свого графіті: будівлю, на якій воно було зображене, знесли

/ Арт /

Британський вуличний художник Бенксі 15 березня виклав у Instagram фото своєї нової роботи "Ранок розбитий" (Morning Is Broken) і те, як зносять будинок, на якому вона зображена.

На графіті зображений силует хлопчика з котом, який ніби відкриває металеві штори, що закривають забите дошками вікно в напівзруйнованому фермерському будинку. Локація роботи Бенксі, як виявилось, – Герн-Бей, приморське містечко в графстві Кент, Велика Британія.

Ілюсттрація Бенксі на стіні будинку, що невдовзі був знесений. Фото: Banksy/Instagram

«Ми навіть не підозрювали, що це Бенксі. Мені стало погано, коли я усвідомив, що це він. Ми були в шоці», — розповів виданню Kent Online підрядник Джордж Кодвелл.

Дізнавшись про походження роботи, будівельники швидко почали розбирати завали, щоб побачити, чи вціліла картина. На щастя, вціліла одна частина фанери, на якій була зображена більша частина трафаретної фігури.

 

Посмотреть эту публикацию в Instagram

 

Публикация от Banksy (@banksy)

«Ранок розбитий» є продовженням нещодавньої серії робіт Бенксі в Кенті, найвідомішою з яких є «Valentine’s Day mascara», на якій домогосподарка в стилі 1950-х років з ознаками насильства в сім’ї, схоже, вбила свого чоловіка і сховала його в морозильній камері.

Valentine’s Day mascara, 2023. Фото: Banksy/Instagram

Нещодавно низка його робіт з’явилась і в Україні – зокрема, в деокупованих містечках на околицях Києва.

 

 

Читайте також:

Активісти закликають Бенксі намалювати арт на будівлі Квіти України, аби вберегти пам’ятку від знищення

У Бородянці планують створити музей та помістити туди роботи Бенксі

Картину Бенксі продали на аукціоні, аби підтримати дитячу лікарню “Охматдит”