Бельгія спорудить перший у світі штучний енергоострів у Північному морі

Плавуча конструкція збиратиме й доправлятиме відновлювану енергію від майбутніх морських вітрових електростанцій, що розташують поблизу.

Будівництвом острова під назвою Принцеса Єлизавета займатиметься бельгійська компанія Elia. Після завершення робіт його спустять на воду за 45 кілометрів від узбережжя материкової Європи, пише The Mayor.

Конструкція штучного острова. Фото: The Mayor

Проєкт стане першим етапом створення однієї з найбільших офшорних вітрових установок у світі, якій у травні 2022 заклали початок Данія, Німеччина, Нідерланди та Бельгія. Міжнародна “зелена” електростанція у Північному морі матиме 65 ГВт вітрових потужностей до 2030 року та 150 ГВт – до 2050 року.

Острів Принцеси Єлизавети стане центральним вузлом транзиту цієї енергії – він перероблятиме “зелений” водень на хвилі, які можна подавати у мережу. 

Штучний острів. Фото: The Mayor

Крім того, плавуча споруда буде транзитним центром енергетики між Данією та Великою Британією, створюючи цілісну мережу офшорного вітрового виробництва у цьому регіоні.

За словами міністра енергетики Бельгії Тінне Ван дер Стратена, поява острову – це важливий крок у перетворенні Північного моря на “одну велику зелену електростанцію для виробництва відновлюваної енергії просто неба”.

 

 

Читайте також

У Панамі плавучий будинок за $1,5 мільйона пішов під воду одразу після спуску

У Китаї колишні промислові печі для вапняку перетворили на геомузей

У Китаї розкопали гігантське місто невідомої раніше цивілізації