Бджоли допомагають інспектувати стан навколишнього середовища в Італії

/ Події /

На даху штаб-квартири спеціального підрозділу поліції із захисту лісів та навколишнього середовища розташували вулики - нині бджоли допомагають інспекторам відстежувати рівень забруднень в повітрі.

Фахівці зазначають, що дослідження екосистем у такий спосіб набагато ефективніше за звичайний моніторинг, пише Euronews.

“Ми використовуємо бджіл як індикаторів біорізноманіття. Вони досліджують територію в 1,5-2 квадратні кілометри. Завдяки цьому ми можемо отримати недоступну в нормальних умовах інформацію про наявність забруднювачів в атмосфері, до прикладу, діоксинів.

Бджоли надають більш точну інформацію про рівень забруднень на занадто великих для стандартного моніторингу територіях”, – пояснив підполковник спеціального підрозділу Джанкарло Папітто.

Під час запилювання комахи несуть на собі елементи забруднювачів середовища. Це допомагає фахівцям зробити ґрунтовний аналіз. Фото: Euronews

Під час так званого “інспектування” комахи постійно контактують з атмосферним середовищем, водою і ґрунтом. Після запилення квітів і повернення до своїх вуликів, бджоли приносять на собі залишки забруднювачів. На основі цього вчені здійснюють аналіз екосистеми.

Наразі в Італії планують масштабувати проєкт й створити колонії бджіл у всіх регіонах країни. На цей задум уряд країни виділив близько півмільйона євро. Крім того, фахівці вважають, що цю модель перевірки навколишнього середовища можна застосовувати у всій Європі.

 

 

Читайте також

Як створити доступне, якісне та безпечне житло для всіх, хто його потребує – дослідження Cedos

Veterano Brownie закривають і продають майно закладу, аби придбати на фронт безпілотник

В Києві можуть заборонити використання піротехнічних засобів під час воєнного стану