Балтійські архітектори залишили Міжнародну спілку архітекторів, оскільки та не зупинила членство росії та Білорусі

Асоціація архітекторів Литви, Латвії та Естонії (BAUA) вийшла з Міжнародної спілки архітекторів, оскільки та не призупинила членство росії та Білорусі після початку повномасштабної війни в Україні.

Про це пише видання Dezeen.

“Як архітектори та урбаністи, ми вважаємо неможливим сидіти за одним столом з людьми, які представляють країну, відповідальну за бомбардування цивільних об’єктів і руйнування цілих міст”, – йдеться у повідомленні.

Архітектори також зазначають, що їм доводиться частіше взаємодіяти з Білоруссю та росією, ніж іншим представникам Міжнародної спілки архітекторів. Це повʼязано із застарілим поділом на регіони, де регіон 2 – це колишні країни СРСР.

BAUA підтримує вимогу українських архітекторів про призупинення членства для росії, та навіть зверталися декілька разів самостійно з подібним проханням до Міжнародної спілки архітекторів.

Більшість делегатів МСА не підтримали цю пропозицію.

“Ми й надалі будемо допомагати українським колегам-архітекторам і громадянам і демонструвати нашу підтримку через різні інші види співпраці – міжнародні та прямі. Слава Україні!” – сказав президент BAUA Юріс Пога (Латвія), віце-президент BAUA Рута Лейтанайте (Литва) та президент Асоціації архітекторів Естонії BAUA Андро Менд (Естонія).

BAUA була заснована в 1990 році та прийнята до Міжнародної спілки архітекторів в 1993 році.

 

 

Читайте також:

У Латвії вслід за Польщею перейменують Калінінград

Латвія буде передавати Україні конфісковані у п’яних водіїв автівки

Естонія звела модульний дитячий садок на Житомирщині