Як пише Бізнес Цензор, цей проєкт коштував департаменту будівництва та житлового забезпечення Київської міськради трохи більше 1,5 млн грн. “Інститут урбаністики” визначив, що обсяг застарілого житла в місті складає 4 948 будинків, в яких мешкає більше пів мільйона осіб.
Термін експлуатації масового житла, збудованого у 1950-60-х роках, не має перевищувати 50-70 років. Як зазначено в Програмі, зараз понад 20 тисяч київських квартир (майже 2% від загальної кількості) не мають холодного водопостачання, понад 35 тисяч (3,3%) — гарячої води. У 46,5 тисячі квартир (4,3%) відсутня каналізація, понад 42 тисячі (3,9%) не опалюються.

Загалом знести пропонують 70% застарілого житлового фонду Києва. На місці п’ятиповерхівок з’являтимуться нові будинки на 20 поверхів і більше.
Усі мешканці старих будівель переселяться у нові квартири. За Програмою вони будуть у 1,4 – 1,5 рази більшими за площею, тоді як інше житло забудовник продасть за ринковими цінами.
Понад 5 тисяч застарілих житлових будинків Києва збираються реконструювати
Тобто буде знесено сім мільйонів квадратних метрів застарілого житла, а площа новобудов досягне 31 мільйона кв. м. Частка житла, яка має піти на компенсацію власникам старої забудови, в середньому становитиме 34% від проектних площ.
“Інститут Урбаністики” в програмі наводить приклади реалізованих раніше проєктів реконструкції у Києві. Зокрема квартал уздовж вулиці Маршала Гречка на Сирці. Ділянку перебудовували за принципом “хвилі”, коли кожному знесенню передує будівництво нового будинку, де відселеним мешканцям надають житло.
Читайте також:
У Києві на об’єкти застарілого житлового фонду очікує реконструкція
ЄС виділив 15 млн євро на будівництво житла для українських переселенців у Львові
“Знесіть краще музей”. Відбулось засідання щодо демонтажу МАФу-каплиці біля Десятинної церкви