Backup Ukraine: тепер кожен може відсканувати історичні памʼятки, аби вберегти їх від війни

/ Події /

ЮНЕСКО спільно з Blue Shield Danmark започаткували проєкт Backup Ukraine задля збереження української культурної спадщини.

Завдяки ініціативі усі небайдужі можуть створювати 3D-моделі памʼятників та історичних споруд за допомогою власних смартфонів або планшетів. Відскановані копії зберігатимуть на онлайн-платформі Polycam, “куди не зможуть дістатися жодні бомби”.

“Україна перебуває під майже постійним бомбардуванням понад місяць, за цей час відважні громадяни піддавали себе великому ризику, намагаючись фізично вилучити українські артефакти з небезпечних місць. У багатьох випадках ці предмети дуже великі або зовсім нерухомі, що робить їх уразливими для знищення”, – зазначають організатори проєкту.

Усі небайдужі, які хочуть долучитись до ініціативи цифрового збереження культурної спадщини, зокрема памʼятників, статуй, історичних будівель та публічних місць, повинні записатись у волонтери.

Для того, аби здійснити безпосередньо саме сканування, необхідно завантажити застосунок Polycam та створити у ньому профіль. 

Нагадаємо, що напередодні українці розробили сайт, де зібрані компанії, що продовжують співпрацю з рф. Там розписали механізм дій, завдяки яким бренди можуть піти з ринку рф.

 

 

Читайте також

Київ отримав спецбокси для захисту музейних експонатів

Львівських меблярів просять допомогти облаштувати житло для переселенців

Будинки-куполи планують зводити для переселенців на заході Україні — візуалізація