Австралійський мільярдер створив інвестфонд для повоєнної відбудови України та виділив $500 млн

/ Події /

Австралійський мільярдер Ендрю Форрест заснував інвестиційний фонд, завдяки якому планує залучити щонайменше 25 мільярдів доларів для повоєнної відбудови України.

Як пише BBC, Форрест і його дружина внесли у фонд 500 мільйонів доларів власних коштів. Вони сподіваються, що з часом фонд зможе зрости до $100 мільярдів завдяки підтримці державних інвестиційних фондів та інших професійних інвесторів.

Кошти будуть зосереджені на первинній інфраструктурі, такій як енергетичні та телекомунікаційні мережі.

Президент Зеленський привітав цей крок: “Ми скористаємося тим фактом, що те, що знищили росіяни, можна легко замінити новітньою, найсучаснішою зеленою та цифровою інфраструктурою.”

Зруйнована внаслідок ракетних обстрілів Охтирська ТЕЦ. Фото: ДСНС

Після початку роботи над інвестиційним фондом на початку березня Форрест сказав, що обговорював план із низкою світових лідерів, зокрема з президентом США Джо Байденом, тодішнім прем’єр-міністром Великої Британії Борисом Джонсоном і президентом Європейської комісії Урсулою фон дер Ляєн.

“Президент [Зеленський] бачить у цьому можливість повністю замінити старі вугільні [і] атомні електростанції абсолютно новою екологічною енергією”, — сказав Форрест BBC.

За його словами, цей капітал стане доступним, коли російські війська будуть виведені з України.

Форрест заробив свої статки завдяки буму гірничої промисловості в Австралії. Він є засновником і виконавчим головою залізорудного гіганта Fortescue Metals.

 

 

Читайте також:

Відбудова Маріуполя обійдеться у понад 14 млрд доларів – очільник міста Бойченко

Французька компанія відбудує військове містечко в Гостомелі

Росія сплачуватиме контрибуції та репарації на відновлення України протягом десятиліть