ArtHuss випускає книгу “Мистецтво кольору” від легендарного Йоганнеса Іттена

/ Арт /

Охочі можуть оформити передзамовлення на видання вже зараз.

Видавництво ArtHuss готує до друку книгу ”Мистецтво кольору”. Це одна із найважливіших праць про кольорознавство від професора та митця Йоганнеса Іттена, який є автором кольорового кола та розробником логічних поєднань барв, якими дизайнери та художники послуговуються і нині.

Йоганнес Іттен викладав у інноваційній дизайн-школі Баугауз у 1920-х роках. Метою установи було стати ключовим місцем художньої освіти, використовувати сучасні ідеї, поєднати теорію класичних академій та практику прикладних мистецтв і забезпечити навчання обдарованим учням. 

Обкладинка книги “Мистецтво кольору” Йоганнеса Іттена. Зображення надане видавництвом ArtHuss

Як професор Іттен шанував індивідуальність і вважав, що мавпування робіт відомих майстрів не дасть бажаних результатів. Тому він прагнув навчити студентів базових знань, які ті зможуть вільно використовувати та адаптовувати для власних проєктів. Саме тому підзаголовком до книги “Мистецтво кольору” став вислів “суб’єктивний досвід і об’єктивне пізнання як шлях до мистецтва”.

Теорія кольору Йоганнеса Іттена ― це універсальний довідник для художників, дизайнерів, істориків мистецтва, студентів, які прагнуть увиразнити свої роботи, зробити їх візуально привабливими. Сьогодні не існує книги чи вступного курсу про колір, які б прямо чи опосередковано не посилалися на теоретичні та педагогічні внески Іттена. Він описав основні закони і правила об’єктивної природи кольору та визначив критерії суб’єктивних меж смакової оцінки кольору.

Фрагмент із книги “Мистецтво кольору” Йоганнеса Іттена. Зображення надане видавництвом ArtHuss

Фрагмент із книги “Мистецтво кольору” Йоганнеса Іттена. Зображення надане видавництвом ArtHuss

Книга “Мистецтво кольору” складається з 22 розділів. Спершу в ній йдеться про науковий підхід: Іттен пояснює, як взаємодіють кольори у фізиці, як утворюється гармонія кольорів. Далі дослідник пропонує практичний підхід: як застосувати колір на формах, як вони взаємодіють у композиції.

До слова, для тих, хто хоче дізнатися більше про ці аспекти, раніше ArtHuss видало підручник Іттена “Наука дизайну та форми”, що був основою 6-ти місячного підготовчого курсу Vorkurs. У цій книзі він ділиться фундаментальними принципами, які вивчали його студенти (світлотінь, колір, матеріал і текстура, форма, ритм, тощо).

“Мистецтво кольору” ― надасть читачам важливі знання про колір, поєднання відтінків і допоможе майстерно добирати барви для будь-яких цілей. Видання вже можна придбати за попереднім замовленням на сайті ArtHuss.

Оформити передзамовлення можна за посиланням.

 

 

Читайте також

Женщины и Баухаус

Bauhaus 100. В Веймаре появился новый музей Баухауса

BAUHAUS. Век Спустя