Артдетектив знайшов вкрадену три роки тому роботу Ван Гога

Нідерландський артдетектив Артур Бранд спільно з поліцією відшукав та повернув вкрадену картину Вінсента Ван Гога "Сад священника в Ньюенені навесні".

Про це пише The Guardian.

Викрадене у 2020 році полотно, оцінюють у суму від 3 до 6 мільйонів євро.

“Ми знали, що картина буде переходити із рук в руки в кримінальному світі, але ніхто не хотів мати з нею справу, тому що тоді вона нічого не коштувала”, – розповідає Бранд.

Мабуть тому 11 вересня детективу картину передали прямо в руки. Це був чоловік, особу якого не розкривають. Робота була загорнута у плівку і лежала у блакитній фірмовій сумці Ikea.

Полотно викрали з нідерландського музею Singer Laren 30 березня 2020 року, коли установа була закрита на карантин через пандемію коронавірусу. Про інцидент тоді писали світові медіа. На опублікованих кадрах з камер спостереження помітно, як уночі злодій розбиває скляні двері, а потім зникає з картиною.

У квітні 2021 року поліція затримала підозрюваного, якого медіа називали Нільсом М. Пізніше його визнали винним і засудили до восьми років ув’язнення.

Детектив дізнався, що вкрадену картину купив чоловік на ім’я Пітер Рой К., який у той час перебував за ґратами через наркоторгівлю. Власник полотна хотів використати його як заставу для пом’якшення свого покарання, але безуспішно. Після тривалих переговорів із Брандом він погодився повернути картину. Роботу передали до Музею Гронінгена, звідки її позичав музей Singer Laren.

Артур Бранд, якого ще називають “Індіана Джонс світу мистецтва” відомив тим, що вже зміг розшукати бронзову статую “Коні Гітлера”, картину Пікассо “Бюст жінки” та перстень Оскара Вайлда.

 

 

Читайте також:

Дослідники виявили картину Рубенса, яка вважалася зниклою протягом 300 років

“Останній шедевр” Густава Клімта планують продати за $80 млн

Жінка випадково купила чотири керамічні тарілки, створені Пікассо, за 8 доларів