Архітектурну студію BIG призначили планувальником плавучого портового міста в Саудівській Аравії

Данську студію BIG призначили генеральним планувальником плавучого портового міста Оксагон в Саудівській Аравії, яке є частиною проєкту NEOM.

Про це повідомляє видання Dezeen.

У Венеції відкрилася виставка Gravity Urbanism в рамках Венеційської архітектурної бієнале. Вона розташована в художній галереї на Гранд-каналі у Венеції та демонструє майбутні міста, які будуються в рамках широкого проєкту NEOM на північному заході Саудівської Аравії.

Фото: Dezeen

Зокрема на виставці представлена модель портового міста Оксагон – найбільшої у світі плавучої споруди. Проєкт буде портом та водночас логістичним центром у формі восьмикутника.

Фото: Dezeen

Його планують побудувати на березі Червоного моря на півдні регіону Неом. Частково місто буде розташовуватись на суші, але велика частина буде являти собою плавучу споруду, яка виступатиме в море.

Зображення: Dezeen

Разом із судноплавними спорудами, проєкт буде містити круїзний термінал і центр океанографічних досліджень.

Оксагон є одним із 10 елементів, які входять до складу проєкту NEOM. Він також включає розкішний острів, спроєктований Luca Dini Design and Architecture, гірськолижний курорт від Zaha Hadid Architects, UNStudio, Aedas, LAVA та Bureau Proberts, і 170-кілометрове вертикальне місто The LINE.

 

 

Читайте також:

«Екологічний і моральний злочин». Урбаніст розкритикував проєкт вертикального міста The LINE в Саудівській Аравії

Рада ООН засудила страту трьох осіб, які виступили проти мегапроєкту NEOM в Саудівській Аравії

В Дубаї збудують найбільший в світі штучний риф