“Архітектурне повстання”: впливовий рух в Скандинавії виступає проти сучасних тенденцій дизайну

Скандинавський впливовий рух "Архітектурне повстання" критикує сучасну забудову міст і закликають повернутися до більш традиційних стилів.

Про це пише видання Bloomberg.

“Архітектурне повстання” – група ентузіастів, які виступають проти “спотворювання” скандинавських міст. Рух виник в Швеції в 2014 році як група у Фейсбук для “критиків громадянського дизайну”.

Через девʼять років у організації зʼявилися підрозділи в Норвегії, Фінляндії, Німеччині та інших європейських країнах. Учасники руху ведуть понад 40 спільнот у соцмережах. Вони створені для людей, які бажають впливати на зовнішній вигляд міського ландшафту, в якому вони живуть.

Так, норвезьке архітектурне бюро MAD Arkitektur пропонувало варіант реконструкції будівлі в центрі Осло. Однак його відхилили у мерії міста, оскільки варіант відрізнявся від міського ландшафту. Тоді ж проєкт засудили і в “архітектурному повстанні”.

Пропозиція реконструкції від MAD у 2014 році, яку відхилили

Вже в 2023 році MAD Arkitektur представило новий план реконструкції, але вже в більш традиційному стилі.

Пропозиція від MAD в більш традиційному стилі

Також завдяки впливу руху, низку кутастих багатоповерхівок у Норвегії під назвою Risørholmen було перетворено на ділянку білих будинків із червоними дахами в традиційному стилі.

Проєкт Risørholmen на невеличкому острові в південній Норвегії

Проєкт Risørholmen після переосмислення

Згідно з Куртом Сінгстадом, архітектором і партнером MAD, який працював над проєктом, дизайн не був переосмислений як спосіб задовольнити повстання, а радше як “пошук рішення, яке, нарешті, через стільки років , може реалізувати цей проєкт”. 

“Архітктурне повстання” влаштовує опитування про “найбільш потворні” будівлі. Учасники руху пишуть матеріали для ЗМІ, таким чином впливаючи на міський простір та політиків.

 

 

Читайте також:

Чотири українські проєкти потрапили у шорт-лист англійської премії Restaurant & Bar Design Awards

“Виткі ліани”: багатоквартириний будинок в Еквадорі від MAD Architecture

Snøhetta завершила реконструкцію небосяга 550 Madison, зведеного у Нью-Йорку 40 років тому