Архітектурна студія OMA розробила проєкт розширення археологічного музею в Афінах

До національного археологічного музею в Афінах добудують галерею спіралеподібної форми за проєктом OMA Architecture.

Про це повідомляє видання Designboom.

«Наша пропозиція щодо розширення музею обігрує концепцію ἐξέλιξις (exélixis) — це давньогрецьке слово, що описує ідею еволюції як у фізичному прояві, так і в алегоричному зв’язку з існуючим пам’ятником. ἐξέλιξις виступає за діалог музею з сучасними Афінами, розгортаючи історію та античність у безперервній галереї, мета якого – створити новий символ 21-го століття», – розповідає команда OMA.

Зображення: OMA

Нову галерею під назвою “Helix” пропонують побудувати у формі спіралі, яка плавно заглиблюється в землю. В центрі спіралі залишать старовинне оливкове дерево, що має віддати данину стародавнім часам. Водночас галерея слугуватиме додатковим входом до музею.

Зображення: OMA

Зображення: OMA

До комплексу “Helix” також входитиме кафе в саду для відвідувачів, приміщення для тимчасових виставок та 4600 кв.м. простору для постійної колекції.

Основна будівля музею є відомою пам’яткою Афін, в якій зберігається найбільша у світі колекція грецьких старожитностей. Оригінальна неокласична споруда була спроєктована наприкінці XIX ст. німецькими архітекторами Ернстом Ціллером і Леопольдом Ланге. 

Зображення на головній: OMA

Читайте також:

На місці Античної академії Платона в Афінах побудують «зелений» музей