Архітектори представили прототип тимчасового будинку для постраждалих від землетрусу в Туреччині та Сирії

Shigeru Ban Architects у співпраці з Voluntary Architects’ Network вдосконалили концепцію тимчасових будинків для допомоги тим, хто постраждав від землетрусу в Туреччині та Сирії.

Про це повідомляє видання ArchDaily.

Команда Shigeru Ban зібрала менший прототип тимчасового житла розміром 3,6 на 3,6 м у Токіо з планами розгорнути систему тимчасових будиночків у Туреччині. Такі конструкції розраховані на те, щоб розміщувати в них постраждалих від землетрусу. 

Фото: Shigeru Ban Architects

Оновлена система використовує дерев’яні панелі для будівництва стін між колонами з паперових труб, розміщених через кожні 1,2 метра. Фундамент складається з пивних ящиків, наповнених мішками з піском, тоді як дах виконаний з каркасів з паперових труб і фанерного настилу. Підлогу, стіни та дах утеплюють.

Фото: Shigeru Ban Architects

Фото: Shigeru Ban Architects

Shigeru Ban розробляли схожі системи біля кордону з Україною для допомоги біженцям на початку повномасштбного вторгнення.

Фото: Serhii Kostianyi, тимчасові житлові конструкції в Україні

Також японська компанія разом із архітекторами Михайлом Шевченком, Олександрою Анісімовою та Олегом Дроздовим допомогли створити аварійні притулки на території України, щоб забезпечити екстрене житло для внутрішньо переміщених осіб.

Читайте також:

На Київщині відкрили модульний дитячий садок

В Гостомелі на місці зруйнованого росіянами ліцею зведуть “Школу майбутнього”

На Київщині встановлюють 100 тимчасових будиночків для людей, які втратили дім