Археологи знайшли вхід у підземелля вʼїзної вежі Галицького замку

Працівники національного заповідника "Давній Галич" знайшли вхід до підземного приміщення вʼїзної вежі Галицького замку на Івано-Франківщині.

Про це повідомляє Суспільне.

19 червня археологи знайшли підземелля у замку за допомогою відеокамери, які опустили у вентиляційний канал. Цокольний поверх був схований три сотні років під шаром будівельного сміття.

Фото: Суспільне

“Камеру ми опускали, щоб з’ясувати, де копати. Побачили два ймовірні місця, де можуть бути входи у ці підземелля. Почали копати й виявили на одній з цих ділянок аркове склепіння. Якщо в нього зайти, то можна вийти у підземелля, яке ми бачили через камеру. Так за допомогою сучасної техніки ми допомогли археологам зекономити десь два місяці”, — гендиректор заповідника Володимир Олійник.

Наразі археологи розкопують цей вхід. Планують заходити туди разом з гірничорятувальною службою та спеціалістами, які мають дозволи на підземні роботи.

Фото: Суспільне

“Зайшовши у підземелля, ми хочемо в ньому докопатися до княжих часів. Не до польських — XVI століття, а до XII. Цим ми воліємо підтвердити дослідження археолога-архітектора Юрія Лукомського 1995 року, згідно з яким перед цим кам’яним замком був дерев’яний. Ймовірно, там жив боярин Судислав, який конкурував з Данилом Галицьким. Він був дуже впливовим і контролював торгівлю”, — пояснює гендиректор заповідника “Давній Галич”.

Як оборонний форпост замок галицького староства (Старостинський) був зведений у середині ХІV ст. Існують дві основні версії про ідейника споруди на пагорбі: або король Казимир Великий, або волинський воєвода Любарт. Це було дерев’яно-земляне укріплення, оточене зусібіч валами.

 

 

Читайте також:

У Полтавській області археологи знайшли незвичайне поховання XIV століття

У Мексиці після посухи з-під води повністю “винирнула” стародавня церква

Біля Нікополя на дні Каховського водосховища знайшли рештки Січової церкви