Археологи виявили найстародавніше “місто перлин” у Перській затоці

Група археологів виявила найстаріше перлове місто на острові Сіннія в ОАЕ площею 12 га. 

Про це повідомляє CNN, посилаючись на департамент туризму та археології Умм-ель-Кувейну.

Знайдене місто функціонувало у період з кінця VI по середину VIII століть ще до становлення ісламської цивілізації. Дослідники припускають, що жителі були християнами, оскільки неподалік від поселення розташований давній християнський монастир.

Фото: Umm al-Quwain Department of Tourism and Archeology

Дослідження показали, що місто є одним із найкрупніших збережених урбанізованих поселень, які коли-небудь знаходили на території сучасних ОАЕ. В ньому проживали тисячі людей, які існували за рахунок перлинної промисловості.

Будинки громади були зведені із каменю з місцевих пляжів, а дахи зроблені з пальмових стовбурів.

Фото: Umm al-Quwain Department of Tourism and Archeology

“Хоча відомо й про інші перлинові поселення, але це унікальне”, – зазначає Тімоті Пауер, доцент археології в Університеті Обʼєднаних Арабських Еміратів. За його словами, унікальність полягає не лише у розмірі та віці міста, а й в тому що, воно фунціонувало цілий рік, а не сезонно.

У будинках археологи виявили незакріплені перлини і вантажі для пірнання, які фридайвери використовували, щоб швидко спуститися на морське дно, покладаючись тільки на затримку дихання.
Звалище в місті, заповнене уламками викинутих устричних раковин. Люди, що йдуть островом, також можуть відчути, як вони тріскотять під їхніми ногами.

 

 

Читайте також:

В Альпах турист випадково знайшов святиню Давнього Риму

Залишки 1800-річної Римської бані знайшли під час розкопок у Франції

Сфінкс із посмішкою. У Єгипті археологи виявили цікаву знахідку