“Архітектурна складова має не першочергове значення”. Що не так із конкурсом відбудови від Київської ОВА

/ Архітектура /

Архітектори та учасники конкурсу висловили зауваження до організаторів.

Бліц “Відбудуємо приватні будинки мешканців Київщини разом” оголосила Київська обласна військова адміністрація після рішення Київської обласної ради від 23 червня 2022 року № 258-11-VІІІ, яким було затверджено Програму відновлення приватних будинків, зруйнованих внаслідок бойових дій на території Київщини на 2022-2023 роки.

Від конкурсантів очікували представлення проєктів приватних садибних будинків загальною площею 70-90-120 м2. Прийом робіт тривав до 27 липня 2022 року, а оголошення результатів має відбутись уже 29 липня.

Охочих запрошують взяти участь в архітектурному конкурсі “Відбудуємо приватні будинки мешканців Київщини разом”

Архітектурна Палата НСАУ отримала численні звернення від архітекторів із питаннями, критикою та навіть обуренням щодо аспектів організації цього конкурсу. Тому фахівці вирішили написати листа КОДА з поясненнями своєї позиції щодо подій. 

Звернення представників Архітектурної Палати НСАУ до Київської обласної військової адміністрації. Фото: Архітектурна Палата НСАУ

Зокрема, у заяві висунули такі зауваження:

– Чому умови та проведення конкурсу не погоджені з Національною спілкою архітекторів України, як цього вимагає законодавство?

– Чому бракує комунікації організаторів із конкурсантами, а на проєктування відведено критично короткий проміжок часу?

– Чому не вказаний склад журі?

– Чому немає інформації щодо подальших громадських обговорень та виставки проєктів?

– Чому не вказана форма подачі проєктів та нехтується анонімністю учасників?

Відповідь Департаменту містобудування та архітектури КОДА. Фото: Архітектурна Палата НСАУ

У відповідь представники Київської військової адміністрації надіслали лист, в якому йдеться про те, що “оскільки архітектурна складова має не першочергове значення, основні вимоги до проектних рішень полягають у швидкому монтажі, сучасних технологічних рішеннях і обмеженій вартості”. 

Окрім того, уже після запиту Архітектурної Палати Національній спілці архітекторів запропонували надати кандидатуру для участі в журі. 

Реакція представників Архітектурної Палати НСАУ. Фото: Архітектурна Палата НСАУ

“Неприйнятним є пояснення що “архітектурна складова не має першочергового значення” у цьому конкурсі, тому й конкурс проводиться швидко та непублічно. Самі умови конкурсу вартують окремого обговорення, тому що вони неспівставні з цінностями, що декларує сучасна Україна.

Архітектура повинна бути гідною та сприяти розвитку та добробуту людей, а конкурси – один з методів створення якісної архітектури. Тому потрібно проводити їх правильно, та з залученням фахової спільноти”, – підсумовують представники Архітектурної Палати НСАУ.

 

 

Читайте також

На Київщині розпочали будівництво заводу, запустити який планують 1 листопада

Українські архітектори пропонують відновити Північну Салтівку за допомогою 3D-друку 

За грантові кошти у Вінниці ремонтують гуртожиток для переселенців