Дослідники з’ясували, що поселення стосуються трьох різних періодів – ранньозалізного часу, зубрицької культури та райковецької культури. Це засвідчує факт безперервного проживання слов’ян на цій території від III до IX століття, повідомили у науково-дослідному центрі “Рятівна археологічна служба”.
Аби більше дослідити це місце, у 2022 році археологи почали розкопки, оскільки незабаром частину території передадуть під забудову. Нині їм вдалось дослідити близько двох тисяч м² та виявили понад 40 об’єктів, що мають історичну й культурну цінність.
Серед них – давні житла слов’янського часу, господарські споруди та наземні конструкції, від яких залишились сліди стовпових ям.
Деякі знахідки вже дослідили. Зокрема, археологи встановили, що три напівземлянкові житла належать до празької культури. Вони мали площу 6-20 м²; двосхилий дах, обшитий соломою і очеретом, та печі, складені з каміння. В одному з таких будинків у Сокільниках було знайдено косу-горбушу того періоду.
“Празька культура – найбільш рання з культур, які чітко пов’язують зі слов’янами. Поселень представників цієї культури в околицях Львова є доволі мало. Вважається, що слов’яни становили частину черняхівської культури. А зараз на пам’ятці Сокільники-1 вперше трапляються одночасно матеріали зубрицької культури (пізньоримського часу), празької та райковецької. Тобто маємо майже безперервне проживання від 3 до 9 ст. Це дуже важливо для розуміння етногенезу слов’ян”, – пояснює співробітник науково-дослідного центру Олександр Сілаєв.
Дослідження проводяться на замовлення ТзОВ “Сан Марко Сіті”, який хоче звести на цьому місці новий житловий комплекс.
Читайте також
Девелопери з Ірландії інвестують €200 млн для створення кампуса будівельних технологій в Україні
СБУ арештувала активи прибічників путіна, які мали в Україні будівельний бізнес. Що відомо
У США замість будівельних блоків з бетону будуть використовувати цеглу із мікроводоростей