archimatika розробила реконцепцію офісної забудови у Казахстані

/ Архітектура /

Команда українських архітекторів з archimatika розробили реконцепт об'єкта KZATU в Астані, який від початку планувався як офісна забудова, але зрештою забудовник вирішив змінити функцію будівлі на житлову.

Об’єкт KZATU розташовано у місті Астана, на перетині вул. Оринбор та пр. Туран. Коли замовник звернувся до студії, вже було зведено частину стилобату та одну секцію.

Візуалізації: archimatika

Виклики, що постали перед архітекторами:

  • Обмеження продиктовані конструктивною схемою існуючого об’єму;
  • Існуючий об’єм не сприяв задоволенню вимог інсоляції до житла;
  • Внести різноманіття функцій в оточуючу житлову забудову;
  • Існуюча плита-перекриття стилобату не передбачала облаштування благоустрою на стилобаті та не мала відповідного запасу міцності;

Візуалізації: archimatika

Основна складність полягала у тому, що архітектори не могли втручатися в конструктивну схему існуючого об’єму та змінювати положення несучих елементів. Крок колон був невеликим, а самі колони мали квадратний перетин, з огляду на початкову офісну функцію. Зазвичай, проєктуючи житло ми закладаємо пілони 250х1000 мм (залежно від поверховості), які потім можна сховати в стінах – але тут такої змоги не було.

Крім того, у зв’язку з початковим призначенням будівлі, частина приміщень не відповідала вимогам інсоляції до житла. Можливості повернути чи змістити секцію вже не було – відповідно, вирішувати проблему довелося через планування поверху.

Візуалізації: archimatika
Візуалізації: archimatika
Візуалізації: archimatika
Візуалізації: archimatika

У випадку з колонами – проблему вдалося мінімізувати шляхом планування квартир і поверхів. Фахівці підібрали такі планування, щоб колони потрапили у короби інженерних мереж або в найменш використовані зони квартир.

Питання інсоляції вдалося вирішити, збільшивши кількість спален в квартирах розташованих з північної сторони. Таким чином, частина приміщень розкрилася на захід і схід, що дозволило дотриматись вимог інсоляції.

Оточуюча забудова – переважно житлові квартали. Замовник хотів залучити людей з околиць до взаємодії з об’єктом, оскільки навкруги бракувало громадських просторів та закладів дозвілля.

Візуалізації: archimatika

На перших поверхах по вулиці Оринбор та по пр. Туран архітектори облаштували комерцію – зокрема, фудмаркет. На решті площі першого поверху передбачили вбудований паркінг, що дало додаткову змогу паркування як для мешканців, так і для відвідувачів фудмаркету.

Оскільки функція будівлі була змінена на житло, питання якісного благоустрою прибудинкового простору стояло дуже гостро. Існуюча частина стилобату дозволяла влаштувати зелений дах, але не витримала б навантаження від субстрату та дерев. Тому команда заклала більший запас міцності під більш складний благоустрій на тій частині стилобату, яку ще не було збудовано.

Візуалізації: archimatika

Продумавши зонування прибудинкової території, вдалося розмістити майданчики для відпочинку на існуючій частині стилобату, а спортивний і дитячий майданчики з більш складним і важким благоустроєм облаштувати на новій, більш міцній плиті.

 

 

Читайте також:

archimatika показала, яким буде зруйноване село Посад-Покровське після відбудови

Archimatika посіла призове місце на конкурсі із проєктом готелю у Таллінні

Archimatika показала новий проєкт готелю “Поляниця” в Буковелі