Американський архітектор – проєктувальник найвищих хмарочосів Юджин Кон помер у віці 92 років

Сьогодні пішов з життя "батько хмарочосів" Юджин Кон, який понад рік боровся з раком.

Про смерть Кона оголосили в його архітектурній фірмі Kohn Pedersen Fox.

Юджин Кон очолив найуспішнішу фірму, котра спроєктувала 250 хмарочосів, 12 з яких вважаються найвищими у світі. Наприклад, 492-метровий Шанхайський всесвітній фінансовий центр, або 484-метровий Міжнародний комерційний центр у Гонконзі.

Співзасновник Kohn Pedersen Fox Вільям Педерсен зазначив: “Юджин був відомий у архітектурному світі своєю здібністю успішно просувати послуги KPF”.

Фото: Відкриті джерела

Народився Кон у 1930 році у Філадельфії, здобув освіту архітектора у Пенсильванському університеті. У 1976 році він разом із Вільямом Педерсоном та Шелдоном Фоксом заснували фірму Kohn Pedersen Fox.

Впродовж наступних 45 років їхня студія створила велику кількість значущих проєктів по всьому світу. Сюди можна віднести 333 Wacker Drive в Чикаго, Автомобільний музей Петерсена в Лос-Анджелесі, Світовий банк у Вашингтоні округ Колумбія, DZ Bank у Франкфурті та термінали аеропортів у Буффало, Філадельфії та Абу-Дабі.

Фото: ArchDaily. Автомобільний музей Петерсена

За участі Юджина Кона фірма Kohn Pedersen Fox здобула значних успіхів і стала наймолодшою компанією, яка отримала нагороду Architecture Firm Award.

 

 

Читайте також:

Видатний уругвайський архітектор Рафаель Віньолі помер у віці 78 років

Єдина донька Елвіса Преслі Ліза Марі померла у віці 54 років

У Саудівський Аравії хочуть звести хмарочос у формі куба — концепт