Американська компанія допоможе побудувати два енергоблоки на Хмельницькій АЕС

Енергоатом підписав договір про посилення співпраці з провідною американською електротехнічною компанією Westinghouse Electric Company.

У межах цього партнерства Хмельницьку АЕС планують обладнати двома додатковими атомними реакторами. Для розширення електроенергетичної мережі будуть використовувати установки AP1000, повідомляють у пресслужбі американського виробника електроенергії.  

Як зазначають у Westinghouse, це перевірені реактори покоління III+, які мають повністю пасивні системи безпеки, стандартну модульну конструкцію та кращі у галузі експлуатаційні характеристики, які зокрема, передбачають можливість стежити за навантаженням. У США ця технологія вже пройшла необхідну сертифікацію.

Енергоблоки AP1000. Фото: Westinghouse Electric Company

Відповідно до договору, Westinghouse надасть технічну інформацію про AP1000 для оновлення техніко-економічного обґрунтування “Енергоатому”, необхідного для будівництва нових блоків. Це дозволить розпочати процес ліцензування установок AP1000 в Україні. 

Президент Westinghouse Девід Дархем заявив, що компанія готова надати необхідні технології та обладнання і наголосив, що це значні кроки для енергетичної незалежності України.

Варто зазначити, що у червні 2022 Україна розширила угоди з Westinghouse на постачання ядерного палива для експлуатаційного парку НАЕК “Енергоатом” та будівництво дев’яти енергоблоків AP1000 по всій країні.

 

 

Читайте також

Для кращого сполучення з ЄС: Румунія спорудить міст з Україною через річку Тиса

Естонія відбудує дитячий садочок в Овручі на Житомирщині

Ірландські девелопери зведуть на Львівщині завод на 600 робочих місць