Американська архстудія викупила бруталістську будівлю культового архітектора, аби зробити її реновацію

Becker + Becker завершила ревіталізацію будівлі 1970 року зведення в американському Нью-Гейвені, спроєктовану Марселем Броєром - бруталістським новатором і фундаменталістом, одним із найвизначніших зодчих XX століття. 

Понад 20 років будівля належала компанії IKEA й до 2019 року стояла пусткою, поки представники Becker + Becker не викупили її, щоби дати друге життя. Нині у споруді відкрили готель Hotel Marcel, названий на честь творця, пише Dezeen.

Такий вигляд має відреставрована бруталістська споруда. Фото: Seamus Payne

Hotel Marcel став першим готелем у США, який має нульовий рівень споживання енергії. Цього архітектори досягли завдяки системі подвійного даху, на якому розмістили понад тисячу сонячних батарей. 

На ревіталізацію будівлі знадобилося три роки. Фото: Seamus Payne

Зовні архітектори зберегли будівлю такою, як її проєктував Броєр, за винятком частини, яку IKEA знесла, щоби облаштувати автостоянку. Верхній поверх команда Becker + Becker перетворила на внутрішній дворик, який створює додаткове освітлення для конференц-залів.

Інтер’єри готелю створила студія Dutch East Design. Фото: Seamus Payne

Інтер’єри готелю були розроблені бруклінською студією Dutch East Design. Оскільки більша частина оригінальних інтер’єрів була непридатною для використання, дизайнери повністю змінили концепцію вигляду внутрішніх просторів.

Більшість просторів виконані у мінімалістичному стилі та мають багато світла завдяки технологічним рішенням архітекторів і дизайнерів. Фото: Seamus Payne

Колишні офіси та дослідницькі лабораторії були перетворені на 165 люксових номерів. Щоби віддати данину екстер’єру, дизайнери інтер’єру включили у фоє теракотовий фриз, який нагадує збірні бетонні панелі на фасаді.

Фоє готелю апелює до бруталістських мотивів Марселя Броєра, які були закладені у концепцію екстер’єру цієї споруди. Фото: Seamus Payne

Будівлю за проєктом Марселя Броєра звели у 1970 році. Вона слугувала офісом компанії Armstrong Rubber Co, згодом Pirelli, а у 2003-му споруду придбала IKEA.

 

 

Читайте також

На Мальдівах будують місто на воді. Який вигляд воно матиме

IKEA допомагає створювати центри прийому біженців із України

У Відні реконструювали площі, аби зробити простір влітку менш спекотним