Америка допоможе звести тимчасові зерносховища в Україні

/ Події /

Їх будуть створювати на кордонах, зокрема з Польщею, для того, щоби полегшити експорт та завадити погіршенню загальної економічної ситуації на тлі вторгнення російської федерації.

Про це заявив президент США Джо Байден на з’їзді AFL-CIO у Філадельфії, передає Politico.

“Ми збираємося будувати елеватори, тимчасові споруди на кордонах України, у тому числі й на кордонах Польщі. Тож ми можемо перекинути [зерно] з цих автомобілів у ті елеватори й в автомобілі в Європі, вивезти його за океан і розвезти по всьому світу. Але на це потрібен час”, – зазначив він.

Раніше експорт зернових культур відбувався через Чорне море. Нині російська блокада акваторії стримує понад 25 мільйонів тонн зерна, яке мало поставитись за кордон. Крім того, за кілька місяців в Україні починається сезон жнив ярої пшениці, але її не буде де зберігати, попереджають українські чиновники.

Найоптимальнішим варіантом, за словами Байдена, нині є експорт зерна залізницею, а щоб убезпечити врожай від військових дій, необхідно зводити тимчасові зерносховища на кордонах. 

Нині російські війська продовжують атакувати елеватори та сільськогосподарську інфраструктуру України. Країна-агресорка вже вивезла звідси понад кілька сотень тисяч тонн зерна.

За словами голови американського департаменту санкцій Джима О’Браєн, таким чином росіяни навмисне спустошують українські зерносховища, аби загострити продовольчу проблему по всьому світу.

 

 

Читайте також

В Україні можуть заборонити імпорт книг з росії та білорусі

Фінляндія планує звести стіну на кордоні з росією 

Міста Польщі, Німеччини та Франції підписали декларацію про співпрацю з Україною