Активіста Дмитра Перова пропонують призначити директором Департаменту охорони культурної спадщини КМДА – петиція

На сайті Київської міської ради з'явилась петиція щодо призначення відомого активіста Дмитра Перова на посаду директора Департамента охорони культурної спадщини КМДА.

Зазначається, що нинішній очільник цього підрозділу склав повноваження після інциденту з відвідуванням столичного ресторану під час комендантської години. Дмитро Перов – громадський активіст, пам’яткоохоронець, автор ідеї та один із засновників громадського пам’яткоохоронного простору “ЦЕГЛА”.

“Двічі закінчивши університет із відзнакою, отримав фах юриста і фахівця з міського планування. Останні сім років Дмитро займається прикладною пам’яткоохоронною діяльністю: організовує толоки, пише про проблеми знищення цінної історичної забудови в столиці та захищає пам’ятки в судах. У зв’язку з цим неодноразово зазнавав переслідувань з боку забудовників”, – зазначається в тексті петиції.

У 2022 році Перову з командою ентузіастів вдалося віднайти Київську Атлантиду – старовинні печерні ходи на схилах Вознесенського узвозу. Видання The Guardian тоді назвало цю знахідку однією з найінтригуючих відкриттів року.

Скріншот петиції

Дмитро публічно долучався до адвокації кейсів «Будинок Уткіна», «Квіти України», «Садиба Барбана», «Цимлянський пров. 3», «Садиба Дмитрієва», «Будинок Саксаганського», «Садиба Зеленських», «Пивоварня Шульца», «Дача Брадтмана», «Будинок К. Смирнової», «Садиба Баккалінського», «Будівлі Першого Київського водогону» та ін.

Влітку 2023 року після зупинки незаконного демонтажу «Будинку з комахами» – пам’ятки архітектури 1893 р. – разом з однодумцями відкрив там громадських простір «Спадщина» – щоб життя ніколи не покидало відселений будинок.

Підтримати петицію можна за посиланням.

 

Читайте також:

Нахаббуд на памʼятці архітектури на Володимирській зобовʼязали демонтувати

Мінкульт позбавив охоронного статусу радянський обеліск місту-герою Києва

У КМДА не надавали дозволи на проведення робіт на території пивоварні Шульца