Активісти відновлюють міста Київщини та запрошують долучитися небайдужих

/ Події /

Активісти громадського руху "Район #1" проводять роботи з ліквідації наслідків бойових дій на Київщині. Нині команда працює над відновленням одразу 8 навчальних закладів.

Мова йде про дитячий садок №17 та ліцей №1 в Гостомелі, школу №13 та корпус Фіскального університету в Ірпені, Аграрний ліцей в Бородянці, школу та садочок у селищі Озера, а також Ситняківський ліцей в Макарові. 

“Найголовніше тут — це інфраструктура. Бо людям, що повернуться в ці місця, необхідно мати дитячі садочки, соціальні заклади — все це життєво важливо, щоб адаптуватись до змін та мати почуття дому”, — розповідає засновник Району #1 Андрій Титаренко.

Активісти проводять розчистку територій. Фото: Район #1

Активісти розчищають територію від сміття, лагодять вікна й дахи та консервують будинки, аби попередити їхню подальшу руйнацію через погодні умови.

У будівлях ремонтують покрівлю й заклеюють вікна. Фото: Район #1

Найближчим часом до роботи планують залучити архітекторів, які створять проєкти під кожен об’єкт. Особливу увагу приділять бомбосховищам.

Волонтери прибирають у будівлях, що зазнали руйнацій зсередини. Фото: Район #1

Наразі команда ”Район #1” налічує понад 300 волонтерів. Для об’єднання зусиль запрошують долучитись усіх охочих. Для цього потрібно заповнити форму та доєднатись до спільноти в Telegram.

Також проєкт потребує фінансової підтримки. Задонатити можна через Patreon.

Один із класів навчального закладу Київщини, де були активні бойові дії. Фото: Район #1

Громадську організацію “Район #1”створили за ініціативи Андрія Титаренка у 2018 році, аби реконструювати Рейтарську вулицю в Києві. Кошти на її відновлення збирали від івентів Bloc party. 

Після повномасштабного російського вторгнення в Україну проєкт вирішили трансформувати в благодійний фонд, метою якого стало відновлення та джентрифікація всієї України.

 

 

 

Читайте також

Від 14 травня Kyiv Food Market відновлює роботу

Американська газета Washington Post створить офіс редакції в Києві

Латають будинки й налагоджують рух транспорту: Харків поступово відновлює інфраструктуру