Активісти “Києве, мий” вважають, що відмивати Поштову площу марно. Її треба перепроєктувати

/ Події /

У мережу виклали фото, на яких зображено стан закинутих будівель на Поштовій Площі, поблизу центру столиці.

Світлини зробив Єлісей Ходоловський, співзасновник громадської організації “Києве, мий”. 

До організації “Києве, мий” часто звертаються з проханням довести до ладу будинки саме на Поштовій площі, зокрема просять відмити стіни від графіті й бруду. Однак, активісти вважають, що такі дії не допоможуть “окультурити” цю місцевість. 

Екстер’єр Поштової площі. Фото: Єлісей Ходоловський

За словами Єлісея Ходоловського, планування Поштової площі містить низку грубих помилок. Зокрема, ця територія не має належного сполучення з містом. Єдиний вхід і вихід – пішохідний перехід через Володимирський узвіз. 

Також тут відсутній якісний доступ до набережної. Через нестачу відповідних пішохідних комунікацій площа не має великого попиту серед мешканців міста. 

Територія має велику кількість занедбаних будівель. Фото: Єлісей Ходоловський

Крім того, як стверджує активіст, екстер’єр Поштової площі також перебуває у занедбаному стані: “закинуті будівлі, пошкоджені лавки та розбиті шибки нагадують зону бойових дій”. Тут практично відсутні зелені насадження та немає таких умов, щоб назвати територію інклюзивною.

Територія не облаштована як інклюзивний простір. Фото: Єлісей Ходоловський

Однак найголовнішою причиною Єлісей Ходоловський вважає те, що “знаходячись на самій площі перед річковим вокзалом, тебе не видно ані з площі перед фунікулером, ані з Подолу, ані з Дніпра”. Такі умови дають поштовх для розвитку вандалізму та появи великої кількості графіті на стінах будівель.

“Люди не люблять відпочивати у закутках, що не проглядаються зовні – це некомфортно. Тут можна вандалити стіни скільки завгодно і коли завгодно, адже цей процес ніхто не побачить і не завадить” – пише активіст у дописі.

Територія Поштової площі не розрахована на потреби громади Фото: Єлісей Ходоловський

На його думку, Поштова площа потребує лише перепланування з урахуванням усіх потреб киян та втіленням найкращих закордонних практик.

“Києве, мий” – громадська ініціатива, яка займається організацією акцій із прибирання. Волонтери ведуть боротьбу з графіті й незаконною рекламою, прибирають сміття у водоймах і парках, чистять від бруду вулиці й сквери та саджають дерева. За ініціативою активістів у Києві провели 87 заходів, спрямованих на покращення благоустрію території.

 

 

Читайте також

Ботанічний сад Фоміна перебуває в жахливому стані: урбаністи б’ють на сполох – фото

На Подолі у Києві хочуть створити ландшафтний заказник

У Мінкульті розповіли, коли почнуть зводити Музей Революції Гідності та назвали вартість проєкту