Айтівець будує автономний будинок з бетонним укриттям в Івано-Франківській області

Будівництво унікального проєкту з надійним укриттям, сонячними панелями, невеликим вітряком і дров'яним котлом вже на фінішній прямій. 

Про ідею айтівця Андрія Поданенка розповідає видання DOU.

На Франківщині Андрій організував будівництво справжньої фортеці – з автономним водопостачанням, диверсифікованими джерелами електроенергії та окремим бомбосховищем площею в 36 кв.м., яке не поступається повноцінному житлу й містить запаси харчів, води, має каналізацію і навіть опалення.

Візуалізація: DOU

Сховище може вмістити 2-3 дорослих і 3 дітей. В бетонній конструкції буде два виходи, на випадок, якщо один заблокується. А також передбачене спеціальне місце для зберігання їжі та води, з розрахунку на 3-10 днів ізоляції.

Фото: DOU

Автономний дім отримуватиме воду зі свердловини, енергію від сонячних панелей і генератори. Для забезпечення тепла встановлять електричний і дизельний котли, інвертори й теплові насоси, камін на твердому паливі та великий теплоакумулятор на 700 літрів води. Зробити будинок автономним коштуватиме приблизно 40 тис. доларів.

Двоповерховий будинок розташований подалі від дерев, які даватимуть тінь. На ньому буде встановлено три фасади панелей потужністю близько 30 кВт, щоб можна було опалювати житло. Завдяки дров’яному котлу і дизельній пічці в будинку буде резервне опалення.

Фото: Автономний будинок на Франківщині

У новому будинку на балконі власники встановлять системи аквапоніки для вирощування риби та деяких овочів. За словами Андрія, в умовах квартири можна вирощувати 20-30 рибин за пів року, і впродовж цього часу мати завжди свіжу зелень і овочі.

Вартість самого будинку орієнтовно становитиме $100 тисяч. Його будують із СІП-панелей, бо це економно та швидко — за 12 днів бригада звела «коробку», а ще за три дні її вже накрили крівлею.

 

 

Читайте також:

Команда КО-ХАТИ завершила облаштування будівлі для 120 переселенців у Івано-Франківську

Львів відновив зруйнований росіянами будинок у Гостомелі

Волонтери відновили зруйнований будинок в Ірпені