Львівський аеропорт може стати першим українським летовищем, яке відновить роботу

/ Україна /

У Мінінфраструктури заявили, що технічно для відновлення аеропортів знадобиться близько двох тижнів, однак основна перешкода нині - брак гарантованої безпеки.

Цивільні авіаперельоти планують поступово запускати в роботу за принципом транспортування зерна з одеських портів, повідомив міністр інфраструктури Олександр Кубраков.

“Першим аеропортом ми розглядаємо Львівський аеропорт. Я сподіваюся, що, як це було з Чорноморською зерновою ініціативою, коли ми отримаємо гарантовану безпеку, гарантії насамперед від міжнародних партнерів, від ООН, ми розпочнемо, я сподіваюся”, – сказав він на 17-й щорічній зустрічі Ялтинської європейської стратегії. 

Львівський міжнародний аеропорт. Фото: inlviv.in.ua

Варто зазначити, що у липні депутати облради Закарпаття підтримали рішення докапіталізувати Ужгородський аеродром до 26 млн грн задля відновлення його роботи.

За словами очільника Закарпатської обласної ради Володимира Чубірка, така ініціатива пов’язана з розташуванням порогу злітно-посадкової смуги за кількасот метрів від українсько-словацького кордону, що дозволяє під час посадок використовувати повітряний простір Словаччини.

Пізніше голова Закарпатської ОВА Віктор Микита спростував заяву щодо відновлення Ужгородського аеропорту й наголосив, що це “не більше, ніж бажання та наміри”.

 

 

Читайте також

Львівська компанія генерує енергію з відходів від свого меблевого виробництва 

У Празі розстріляні українські автівки перетворять на світлову інсталяцію

“Як у Тетрісі”. WZMH Architects пропонує заміняти пошкоджені частини багатоповерхівок модульними збірними блоками