Adjaye Associates звів в Абу-Дабі міжконфесійний комплекс із мечеті, синагоги та церкви

Відомий архітектор Девід Аджає завершив проєкт The Abramic Family House, який обʼєднує три абрамічні релігії в Абу-Дабі. 

Про це повідомляє World Architecture.

The Abramic Family House – це комплекс, до якого входять три культурні обʼєкти: мечеть, церква та синагога. А також простір для зустрічей представників трьох окремих релігій.

Фото: Dror Baldinger

Adjaye Associates працювали архітектором дизайну, ландшафтним архітектором та дизайнером інтерʼєру для цього проєкту.

Комплекс загалом охолює 6500 кв.м.: мечеть площею в 1233кв.м., церква – 1170 кв.м., та синагога площею 1110 кв.м. Інший простір займає форум та сад.

Фото: Dror Baldinger

Кожен молитвенний дім має внутрішній дворик із фонтаном, та допоміжні приміщення для різних релігійних практик. Будівлі обʼєднані садом, який і є спільним простором для спілкування.

“Дім буде слугувати спільноті для межконфесійного діалогу і обміну, де буде виховуватись мирне співіснування і прийняття переконань один одного”, – говорять в Adjaye Associates.

Фото: Dror Baldinger

Всі три будівлі виконані з майже білого бетону, який відбиває агресивні сонячні промені, та нагадують гори Арабських Еміратів. Кожна форма посилається на релігійніі орієнтири.

Мечеть Імама аль-Таєба

Мечеть Імама аль-Таєба має 470 панелей із тонкої решітки, які утворюють машрабію – традиційний елемент для ісламської архітектури. Машрабія забезпечує циркуляцію повітря та регулює проходження світла.

Фото: Dror Baldinger

Фото: Dror Baldinger

Інтерʼєр складається з 4-колонної внутрішньої сітки, яка утворює 9 зростаючих склепінь. Чотири колони символізують ісламські розуміння стабільності, порядку і повноти.

Фото: Dror Baldinger

Мечеть має два молитовних приміщення для чоловіків у формі перевернутої піраміди, та жінок – у формі сфери.

Церква Святого Франциска

Церква повернута на Схід у напрямку сходження сонця, яке вважається символом божественності.

Фото: Dror Baldinger

Будівля складається із високих, наче промені світла, колон. Вони орієнтовані зі сходу на захід, щоб на світанку пропускати до святилища світло, а в обід – не давати сонячним проміням проходити всередину будівлі.

Фото: Dror Baldinger

Лавки у церкві виготовлені із дуба та спроєктовані Adjaye Associates. Баптістерій (прибудова для здійснення хрещення) має конічну восьмикутну форму з невеликими отворами. Коли сонце рухається впродовж дня, світло пробирається крізь конус.

Синагога Мойсея Бен Маймона

Синагога ніби дивиться в бік Єрусалима. Споруда утворюється з трьох шарів V-подібних колон, що нагадує традиційні єврейські курені кочівників – сукоти.

Фото: Dror Baldinger

Колони з кожної сторони будівлі мають сім точок, котрі торкаються землі і вісім точок, що торкаються софіта. Перші символізують людину, а другі – Бога.

Всередині розташована підвісна бронзова сітчаста палатка. Світло через неї фільтрується і приємно розходиться приміщенням.

Фото: Dror Baldinger

Світловий люк на стелі дозволяє бачити зорі вночі і є аллюзією на церемоніальну хупу – навіс, який використовують під час єврейського весілля.

Фото: Dror Baldinger

Офіційне відкриття комплексу було ще 16 лютого, а для відвідувачів The Abramic Family House відкрив свої двері 1 березня.

 

 

Читайте також:

Натхненний бульбашками. Соу Фудзімото спроєктував центр для відвідувачів легендарного будинку шампанських вин у Франції

Данська студія BIG зведе 10-поверховий офіс в центрі Лондона

Готель-кемпінг в пустелі Техасу, надрукований 3D-принтером, від данської студії BIG